1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Палиця, рукавичка й підставка»: напередодні Нового Року газдинь Закарпаття можна зустріти за унікальним заняттям (ФОТО)

12.12.2020 11:00 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Уже скоро – Новий Рік. Аби трохи підзаробити до цього часу, люди із глибинки займаються виготовленням дивовижних ялинок.

Продають унікальні шедеври і на замовлення та поспішають підзаробити на них на базарах, як от пані Наталя із Перечинщини.

Виготовленням чудових ялинок жінка займається не перший рік та час від часу торгує такими виробами на ринку Ужгорода.

Коли ми наділись до пані Наталі, вона була за роботою. Щойно зуміла виготовити кілька ялинок – більших і менших.

Біля майстрині – усе необхідне: заготовані березові підставки для майбутнього деревця, певного розміру палиці, нитка, рукавичка задля безпеки і гілочки із ялини. Використовує найбільше дугласію, вона пишніша і ароматніша.

Допомагають у цій справі, каже газдиня, уся родина. Племінники й сестра Мар’яна доставляють ялиння і шишки із лісу. Дерев’яні підставки готують шовгор із сином.

Перевагами такої ялинки, зауважує співрозмовниця, є те, що вона є натуральною, із природнім запахом. Останнім часом ялинки із натурального матеріалу все більше у моді. На них, певна річ, великий попит. Радіють неймовірній красі ручної роботи малі і дорослі.

Робота Наталі є цінною у тому плані, що готуючи таку ялинку, зберігаються ряд зелених насаджень в лісах, адже на продаж Наталя використовує не ціле зрубане чи зрізане дерево, а тільки нижні гілки із ялини. У той же час пишна красуня і далі зростає у лісі. Хоч, звісно, є і варвари у цьому плані, які зрізають цілу ялинку, або вершечок із неї, аби продати.

– Ялинка може бути різної величини. Це залежить від замовника, — розповідає пані Наталія.

– А скільки часу йде на виготовлення однієї ялинки?

– Дивлячись на те, якого розміру майбутній витвір. Маленьке деревце можу зробити менш як за півгодинки, а на більшу ялинку витрачаю й годину. Бо треба й намучитись, – відзначає газдиня.

Але мука того вартує і результат неабияк дивує та тішить око.

–Потрібно запастися неабияким терпінням, аби все було гарно й акуратно, щоб ялинка милувала око, додавала хорошого настрою.

Виготовляють закарпатські майстрині ще і різдвяні віночки. Для виробів використовують натуральні та штучні матеріали: шишки, ялину, каштани, горіхи, бусини тощо. Декорують різноманітними іграшками, бантиками, помпонами.

Останнім часом продають такі вироби й через мережу-онлайн.

Нагадаємо, в Ужгороді проходить виставка приурочена ювілею скульптора Василя Олашина

Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська