1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті розграбовується єдина в області лабораторія по біологічному методу захисту сільськогосподарських культур

03.12.2020 11:17 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Нещадного руйнування зазнає й історичний будинок королівського інспектора народних шкіл Ласло Оцила, до якого був вмонтований корпус біолабораторії.

Закарпатська біолабораторія зведена у Виноградові за індивідуальним проектом і здана в експлуатацію в 1988 році. Збудована за кращими європейськими зразками, лабораторія передбачалася для виготовлення до десяти біопрепаратів. На той час вона вважалася однією з кращих у галузі на теренах усього Радянського Союзу та мала стати відділенням Київського інституту захисту рослин.

-Біологічними препаратами нашої лабораторії оброблялися 25 тисяч гектарів сільськогосподарських земель та 4 тепличні комбінати Закарпаття, а також Львівська і Тернопільська області, не враховуючи тисячі господарів Виноградівщини та сусідніх районів,- розповів Голосу Карпат колишній директор підприємства Ярослав Шкварчук.

На жаль, історія унікальної лабораторії виявилася недовговічною. Працювала вона всього 17 років. А в 2007 році була остаточно закрита.

З того часу капітальна будівля підприємства нещадно грабується місцевим населенням, яке будує собі дачі на схилах Чорної гори.

Разом із тим руйнування зазнає й історичний будинок королівського інспектора народних шкіл Ласло Оцила. Цей будинок зберігся завдяки тому, що до нього був вмонтований корпус біолабораторії. А сам інспектор, до речі, автор відомого твору «Угочомедь», помер ще у 1908 році. Спочиває він разом із своєю дружиною Луїзою Перені у капличці з білого мрамору, що знаходиться поруч з лабораторією.

Яким буде продовження цієї історії, залежить вже від теперішніх правителів міста.

Більше - дивіться у відео.

Нагадаємо, "Майже мертва тиша": на Закарпатті черги з автівок спостерігаються лише на одному із пунктів пропуску

Читайте на ГК:Виноградівська дитяча школа мистецтв відсвяткувала ювілей: у мережі розповіли історію закладу (ФОТО)
Читайте на ГК:Поблизу Виноградова здійснили крадіжку у храмі (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:У сільському музеї на Виноградівщині навчають азам ткацького ремесла (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...