1. Новини Закарпаття
  2. >

"Зима дихає у потилицю": оприлюднено вартість блакитного палива у грудні для закарпатців

01.12.2020 13:00 Суспільство ВАЖЛИВО

Більшість постачальників газу оприлюднили свої цінові пропозиції на грудень. Що змінилося у порівнянні з листопадом і якою буде вартість блакитного палива у грудні?

Більшість постачальників газу оприлюднили свої цінові пропозиції на грудень. Що змінилося у порівнянні з листопадом і якою буде вартість блакитного палива у грудні?

Після лібералізації газового ринку в Україні більше не існує єдиної ціни на блакитне паливо для населення.

За п’ять днів до кінця місяця кожен постачальник повинен оприлюднити свої цінові пропозиції на наступний місяць. У четвер це зробили майже всі трейдери.

Одним з перших ціну оприлюднив “Нафтогаз”, вона залишилася на рівні попереднього місяця – 6,33 грн за куб м. Це одна з найдешевших пропозицій на ринку. “Нафтогаз” розпоряджається ресурсом своєї “дочки” – компанії “Укргазвидобування”, що дозволяє йому тримати ціни на мінімальних позначках з метою збільшення своєї частки на ринку. Наразі вона мізерна – блакитне паливо в “Нафтогазу” купують лише 2,5% споживачів.

Якщо порівняти пропозиції постачальників на листопад і грудень, то змін відбулося небагато і більшість з них – несуттєві. Однак є і винятки: з майже 50 постачальників лише чотири компанії підвищили ціни у порівнянні з попереднім місяцем.

Ціна за газ у грудні для населення

Однак вартість газу постачальника – не вся сума, яку повинен заплатити споживач. З початку 2020 року українці також отримують рахунки за постачання газу.

Щоб вирахувати повну суму, до ціни постачальника необхідно додати вартість доставки.

Постачають паливо облгази або оператори ГРМ, які отримують плату за кожен доставлений споживачу кубометр газу. Вартість доставки встановлює Національна комісія з регулювання тарифів і в кожному регіоні вона різна.

Вартість транспортування газу.

Джерело.

Нагадаємо, «Газ не гріє, а ціни космічні»: у закарпатців є розумні ідеї щодо зменшення витрат на комунальні послуги (ФОТО)

Читайте на ГК:В мережі показали старовинну світлину 1310-річної секвої (ФОТО)
Читайте на ГК:"Проінспектують 804 об'єкти": на Закарпатті рятувальники перевіряють АЗС
Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зробили 630 щеплень від COVID-19
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...