1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті перед початком гірськолижного сезону рятувальники провели навчання (ВІДЕО)

25.11.2020 22:10 0 Суспільство

Такі тренування перед початком гірськолижного сезону провели не вперше.

Тренування провели нині рятувальники перед початком гірськолижного сезону. Відбувалося воно в селі Ізки Міжгірського району, інформує Суспільне Закарпаття.

Зібралися гірські рятувальники з Тячівського, Воловецького та Міжгірського відділень, розповів начальник гірської пошуково-рятувальної частини Закарпаття Олександр Гуляк. Відпрацювали дві ситуації: як діяти, коли травмувався велосипедист, а також що робити, коли зупинився крісельний витяг.

За сценарієм навчань, зупинився крісельний витяг із туристом. І до нього їдуть рятувальники, щоб надати допомогу.

Зі спецобладнанням рятувальник підіймається на стовп і тросом намагається дістатися до чоловіка. Загалом на виїзді працюють троє людей, каже начальник гірської пошуково-рятувальної частини Олександр Гуляк: "Ця жовта штука, що зараз надівають на хлопця, — косинка називається. За допомогою неї його спускають. Тут нас працює аварійна група, яка виїхала. У її складі двоє тих, що рятують, і фельдшер. Раптом людина може перемерзнути. Зараз її мають напоїти чаєм або дати знеболювальне. Це все може займати дві години, але може й більше залежно від погодних умов. Крісло може висіти й боком через вітер дує".

Після того, як чоловіка спустили з крісельного витягу, його відводять до машини. А поруч відпрацьовують ще одну ситуацію, коли з велосипеда упав інший турист. Щоб надати йому допомогу, залучали машину-всюдихід «Богун».

Велосипедиста оглянули. За сценарієм, у нього травма хребта. Чоловіка перенесли всередину автомобіля. Роль велосипедиста виконував гірський рятувальник Сергій Тегза.

"Такі ситуації відбуваються досить часто, — розповів він. — Під час змагань із велоспорту цих травм дуже багато. І різні травми отримують: вивихи, садна, переломи відкриті й закриті. Основні функції, які рятувальники мають знати, — це надати домедичну допомогу і в якій ситуації викликати швидку. Виклик швидкої зараз іде практично постійно".

Такі тренування перед початком гірськолижного сезону провели не вперше, каже речниця ДСНС на Закарпатті Наталія Батир. Перед цим навчання були для рахівської групи. Тепер — для воловецької, до якої належать рятувальники з Тячівщини Воловеччини та Міжгірщини. Заняття тривало близько 20 хвилин. Перед цим спілкувалися з керівниками туристичних баз.

"Відбулася нарада з працівниками та керівництвом готельних комплексів, баз відпочинку та гірськолижних витягів. Першочергові завдання у забезпеченні безпеки туристів належать до них. Вони мають уживати першочергові заходи, якщо сталася якась прикра ситуація з туристами. Провели також тренування за участі 27 рятувальників та 5 одиниць техніки", — розповіла речниця Управління ДСНС на Закарпатті Наталія Батир.

За словами Наталії Батир, на Закарпатті з початку року рятувальники 250 разів виїжджали на виклики для допомоги травмованим і заблукалим.

Деталі тренування дивіться у відео.

Нагадаємо, на Закарпатті відбулася перевірка у Головному управлінні Державної міграційної служби.

Читайте на ГК:“Наші жінки навіть штучному інтелекту мозок винесуть”: як закарпатка з Siri спілкувалася (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатський “Аквамен”: за дві хвилини  чоловік втік Тисою у Румунію (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Повернувся, бо треба боронити країну: історія закарпатця про службу на фронті (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська