1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Голодна вода» справді існує: що на сьогодні є таємницею на мінеральній Свалявщині (ФОТО)

21.11.2020 14:06 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Ряд мінеральних джерел на Свалявщині можна зустріти обабіч дороги.

Але за винятком уже добре знаного джерела із мінеральним квасом в Оленеві, де наразі місцину облагороджено та встановлено кран на місці відкритої діжки в землі, аби воду було набрати зручніше, між Драчином та Пасікою теж є унікальна місцина з водою лікувального значення.

Природну воду у цьому районі люди звуть квасом і відзначають украй важливий його ефект у боротьбі із хворобами. Квасом лікують і болі у шлунку, виводять шлаки із організму та солі. Ефективність такої води у лікувальних цілях підтверджена й лікарями.

Вода у криниці між Драчином та Пасікою – газована, із вмістом заліза. Час від часу тут можна побачити охочих туристів. Вода, як відзначають, і справді є лікувальною. Завдяки їй проблем із шлунком у місцевих майже не має.

Із кожною із мінеральних місцин на Свалявщині – власна історія та чимало цікавих легенд.

До слова, за кілька метрів від джерела у Пасіці є гейзер із мінеральною водою. Проте вода тут є надзвичайно солоною, за словами людей – чиста ропа. За словами населення, раніше на місці гейзера шукали термальну воду. А от наптрпали на холодну та ще й із високим вмістом гідрокарбонату.

Не меш цікавим, за словами населення, є і свідчення очевидців щодо Драчинського квасу, теж насиченого залізом та солоним на смак. Не один раз місцину хотіли привласнити «грошовиті», але населення не дозволило. А от раніше багатий єврей на місці нинішнього квасу приймав теплі ванни із мінералки, розпалюючи попередньо багаття.

Розповідає населення і про ще одне місце із мінералкою на території Драчина. Розташовано його у лісі, недалеко від уже згаданого Драчинського квасу. У народі його називають «голодним квасом». Подейкують, особливість його у тому, що скільки б води цієї не випив, а відчуватимеш голод. Цікавим є те, що про цю воду мало хто знає, хіба що мала частка людей старшого покоління.

Чимало джерел на тертої Свалявщини і по сьогодні не є дослідженими. Кількість місцин із такою водою у цьому районі також не відома. Однак, люди побоюються, аби усі ці джерела не стали власністю «багатих людей» і у найближчий період їм не доводилось пити ту воду за гроші.

Нагадаємо, на Закарпатті є квас, який болячки «знімає» (ФОТО)

Читайте на ГК:Чоловіка шукали шість днів: на Свалявщині поліція з’ясовує обставини смерті чоловіка (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті знайшли мертвим чоловіка, якого майже тиждень розшукували в області
Читайте на ГК:На Закарпатті через пошкодження газопроводу село залишилось без газу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...