1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні відзначають День гідності та свободи

21.11.2020 12:24 Суспільство

День гідності та свободи став своєрідним наступником Дня свободи, який відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 рік 22 листопада, але згодом був скасований.

День гідності та свободи став своєрідним наступником Дня свободи, який відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 рік 22 листопада, але згодом був скасований.

В Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи і День десантно-штурмових військ. День гідності та свободи - свято, що відзначається на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004) і Революції гідності (2013 року), повідомив Кореспондент.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи. 

Саме 21 листопада 2013 року почалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади про припинення курсу на євроінтеграцію і скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це викликало обурення українців і змусило їх вийти спочатку на вулиці Києва, а потім і інших міст України. 

Найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність і свободу, віддали свої життя 106 осіб і ще більш як дві тисячі отримали поранення. 

День гідності та свободи був заснований Указом Президента Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. У своєму Указі Порошенко підкреслив, що одна з головних цілей свята - зберегти і донести майбутнім поколінням "об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку XXI століття". До них віднесена як Революція гідності, так і Помаранчева революція.

Читайте на ГК:“Трішечки, напевно, доведеться відкоригувати”: у Міненерго заявили про підвищення тарифу на електроенергію
Читайте на ГК:Гороскоп на 14 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вже скоро:  названо місяць, коли проведуть повторний медогляд “обмежено придатних”
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська