1. Новини Закарпаття
  2. >

"Більшість "за": 5% українців підтримують штрафи за відсутність масок, - опитування

19.11.2020 22:03 Суспільство

24% українців виступають проти штрафів за відсутність масок, 75% - за, а відсоток людей не змогли відповісти на це питання.

24% українців виступають проти штрафів за відсутність масок, 75% - за, а відсоток людей не змогли відповісти на це питання.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 15-17 листопада 2020 року, пише Громадське.

Як свідчить опитування, частіше штрафи підтримують жінки та старші люди, найвища підтримка у Києві, найменше — на півдні.

Водночас 83% опитаних відповіли, що часто одягають захисну маску, 14% — інколи або рідко, 3% — майже ніколи.

Також, згідно з опитуванням, 70% респондентів часто дезінфікують руки, 23% — інколи або рідко, 6% — майже ніколи. Лише 14% часто використовують захисні рукавиці, 33% — інколи або рідко, 53% — майже ніколи.

У порівнянні з березнем, часте користування масками значно зросло (з 58 до 83%), а захисними рукавицями — суттєво знизилося (з 38 до 14%).

Більше про опитування

Опитування проводили серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу.

Опитали 3 000 людей методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%.

Штрафи за відсутність маски

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 19 листопада, підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування в громадських закладах і транспорті без засобів особистого захисту.

Закон передбачає штрафи за неносіння масок у громадських місцях під час дії карантину. Маска повинна закривати ніс і рот, виготовлена вона може бути самостійно.

Тепер через «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без респіратора чи захисної маски» можна отримати штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 170 до 255 грн.

Громадські місця — це де?

Про громадські місця згадується в законі про тютюнопаління. Там вказано:

Громадське місце — частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. Зокрема під'їзди, підземні переходи, стадіони. 

Радник із питань правової політики, адвокат Максим Костецький розповідав нам, що звичайна вулиця не може вважатися громадським місцем.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Зеленський підписав закон про штрафи за перебування в будівлях і транспорті без маски.

Читайте на ГК:Кабмін дозволив ресторанам і кафе в новорічну ніч працювати до 7 ранку
Читайте на ГК:В одному з міст України громадський транспорт стане безкоштовним
Читайте на ГК:Ринок впадає у святкову "сплячку": що буде з курсом гривні та дефіцитом бюджету
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...