1. Новини Закарпаття
  2. >

Наталія Петій-Потапчук: орден княгині Ольги І ступеня- заслуга колективу (ВІДЕО,ФОТО)

18.11.2020 18:28 0 Суспільство

З дитинства Наталія Петій-Потапчук хотіла стати співачкою. Вже в консерваторії вирішила: буде диригенткою.

"Зіркове майбутнє срібної землі" — над таким відеопроєктом працює Закарпатський народний хор.

Про це повідомило видання Суспільне.

Про це розповіла художня керівниця колективу Наталія Петій-Потапчук. 9 листопада її нагородили орденом княгині Ольги І ступеня. Ужгородка очолила хор у 2006-му і працює там дотепер.

"У нас на курсі у консерваторії було декілька дівчат і, в основному, хлопці, — розповіла художня керівниця. — Казали, що це більш чоловіча професія, навіть викладачі казали, що диригентами в основному стають чоловіки, а дівчата стають викладачами, вчителями. Я казала: "Ні, я хочу бути диригенткою".

Колектив започаткував щорічну зустріч світанку на День Незалежності. Ранкову "Молитву за Україну" вперше виконав у 2014 році на фестивалі в Словаччині. Наталія Петій-Потапчук розповіла: хор тоді прийшли підтримати дуже багато людей і тоді вони зрозуміли, що це буде дуже гарна традиція.

"Щороку обирається різна локація, — розповіла керівниця, — тому що в нас в Ужгороді дуже багато гарних місць, історичних місць, і сьомий раз ми зустрічали біля Горянської ротонди. Це була надзвичайна локація, найдревніше місце в Ужгороді, де, фактично, починався Ужгород. Це місце сили, де бере свій початок Ужгород".

Отриманий орден Наталія Петій-Потапчук вважає нагородою всього колективу: "Одна людина нічого не вартує в житті. І коли ми маємо якусь ціль, а наша ціль дуже благородна і дуже висока — зберегти для нашого майбутнього, для наших прийдешніх поколінь найцінніше, що в нас є – наше коріння. Збереження наших традицій, нашого коріння, нашої суті, нашої душі. Цим займається Закарпатський хор, і це — моє життя. Тому, всі ці нагороди пов’язані з Закарпатським хором. І вони – це не тільки мої нагороди, а й Закарпатського хору", — сказала диригентка.

Креативна та енергійна – так називають Наталія Петій-Потапчук її колеги.

"Відколи вона працює в колективі, з’явилося багато нових цікавих програм, з’явилося багато нових творів, змінилася манера подачі народної пісні", — сказав диригент Михайло Бровді.

"Чим мені комфортно працювати в Закарпатському народному хорі – це такий комплекс, що полягає в новизні, в прислуханні до іншого", — розповів заступник директора Закарпатського хору Володимир Гірник.

За словами Наталії Петій-Потапчук, під час карантину хор продовжував працювати. Артисти записали музичний альбом. На День вишиванки артисти роздавали в Ужгороді маски з орнаментом, а День Незалежності і цього року зустріли "Молитвою за Україну".

Нагадаємо, що уродженця Ужгорода відзначили історичною нагородою у Словаччині.

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Тячівщині, Перечинщині, Мукачеві та Ужгороді 19 вересня
Читайте на ГК:На Закарпаття йде нічне похолодання
Читайте на ГК:Відомо, скільки закарпатців вакцинувались проти коронавірусу минулої доби

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...