1. Новини Закарпаття
  2. >

Висновок експертів: українці шукають легальні підстави залишитися в Польщі під час другої хвилі пандемії

18.11.2020 16:55 Суспільство ВАЖЛИВО

За останні місяці в Польщі відзначається глобальна тенденція - все більше працівників з України намагаються знайти легальні підстави залишитися в Польщі в другу хвилю пандемії.

За останні місяці в Польщі відзначається глобальна тенденція - все більше працівників з України намагаються знайти легальні підстави залишитися в Польщі в другу хвилю пандемії.

Перша хвиля пандемії в березні і панічні настрої серед українських трудових мігрантів через інформацію про закриття українсько-польських кордонів, спровокували повернення на Батьківщину близько 200 тис. українців. Зараз тенденція - прямо протилежна. Про це заявляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування GremiPersonal.

Погіршення економічної ситуації і зростання безробіття в Україні - основні причини, які мотивують українців скористатися можливістю знаходитися і працювати довше на території Польщі завдяки закону «Антикризовий щит». Згідно з ним, іноземці які прибули перед початком пандемії можуть під час неї перебувати легально в Польщі за робочими візами (навіть якщо вони прострочені) і за біометричними паспортами в рамках безвізового режиму та ще протягом 30 днів після закінчення пандемії.

Наприклад, понад 70 відсотків працівників GremiPersonal, які приїхали до пандемії продовжують працювати вже 10 місяців поспіль, що перевищує усереднений показник терміну перебування в Польщі для українських трудових мігрантів.

Також в Аналітичному центрі відзначають серед українців, які прибули до Польщі до пандемії і тих, хто приїжджає на роботу зараз - суттєве збільшення кількості аплікантів на карти побиту (документ, який надає своєму власникові можливість законно перебувати і проживати на території Польщі протягом певного часу).

Нагадаємо, що українці без стажу не зможуть отримувати соцпенсію.

Читайте на ГК:Закарпатців залишать надовго без електроенергії: в яких районах будуть відключення?
Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська