1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Арсенал користі в одному ядрі»: на Закарпатті цей плід в особливій пошані (ФОТО)

17.11.2020 16:59 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Закарпатський волоський горіх володіє чималим багатством лікувальних властивостей.

Його використовують і у кондитерстві, і у народній медицині, виготовляючи різноманітні настоянки за прадідівськими рецептами.

Волоський горіх на Закарпатті є чи не у кожному саду. Із плодів мають хосен, здаючи закупівельникам щосезону, використовуючи лушпиння, як біопаливо й застосовуючи безцінне ядро із перетинками, готуючи лікувальний і зміцнюючий еліксир від безлічі недуг.

В очищеному вигляді нашим горіхом торгують на місцевих ринках та на базарах у Львові, куди чимдужче поспішають газдині перед Великоднем та Різдвяними святами.

Горіхові цукерки домашнього виробництва, ароматні калачі та закарпатська нутелла мають попит на численних ярмарках, де з’їжджається купа туристів.

Іноземців частують і горіховою паленкою та іншими зігріваючими напоями у еко-садибах.

Ну а пан Іван із Закарпаття не гребує і чудодійного рецепту на основі горіха для поціновувачів екопродукту.

За його словами, горіхова настоянка має цілющий ефект. Її вживають при запальних захворюваннях, астмі, атеросклерозі, хворобах очей, рота, нирок та, слизових оболонок, голови, цукровому діабеті. У лікувальних мірах піднімає апетит.

–Аби її приготувати, необхідно мати бажання, хороший настрій і хвильку часу. А компоненти, майже всі, із еко-саду, – наголошує знавець приготування чудо-еліксиру.

А ось і компоненти:

–500 мл горілки, 400-450 грамів волоських горіхів і 25 грамів меду. Подрібнені волоські горіхи перекласти у скляний посуд і все це залити горілкою. Тримати у закритому місці впродовж 10-12 днів. Після цього, додайте меду. Зазвичай, таку настоянку приймають по 20 крапель тричі на день, – каже господар. До слова цією настоянкою, лікують безпліддя, онкологію та ендокринні захворювання.

–Інший рецепт горіхової настоянки – із перегородок волоського горіха, –додає пан Іван.

–Для цієї настоянки беру 150 грамів меду із власної пасіки, 15 грамів перегородок уже зрілих волоських горіхів та 70% спирту. Заливаю перегородки волоських горіхів спиртом у скляній ємності, відтак, настоюю протягом місяця у темному місці.

Рекомендую вживати настоянку із перетинок волоського горіха двічі на день, по одній ложці. Найкраще розвести її у чотирьох частинах води. Настоянка допомагає при діареї, хворобах щитовидної, серцево-судинної та нервової системи. Особливо показано таку настоянку літнім людям, – наголошує пан Іван.

До речі, волоськими горіхами з України ласують у Румунії, Туреччині, Іраку, В’єтнамі, куди їх експортують великими партіями. А ще ці горіхи додають до салатів, м’ясних та інших страв, різноманітних соусів у ресторанах Європи.

Іранці жодної страви не готують без волоських горів, починаючи від супів та закінчуючи національними десертами. А ось у Північній Кореї волоський горіх їдять солоним, маринованим, сирим та навіть зеленим.

Роблять із горіхів аджику, варення, компоти.

Закарпатською нутеллою із волоських горіхів, що готують умілі газдині, популярними кіфликами із горіховою начинкою та ядрами горіхів у глазурі і шоколаді та іншою «нямкою» частують іноземних туристів на традиційних фестивалях народної гастрономії, популяризуючи гастрономічний туризм у регіоні та за межами краю.

Сам розвиток горіхівництва в Україні зумовлений прибутковістю цього виду бізнесу, доволі успішним за останні роки. Валовий попит на український волоський горіх делалі зростає і відкриває нашим постачальникам безліч кордонів.

Дедалі частіше українці вирощують горіхи у власних садах із метою експорту на зарубіжний ринок за достойну валюту.

І все ж, правді бути, цьогріч на Закарпатті у зв’язку із заморозками, горіхи у більшості населених пунктів не принесли очікуваного врожаю. Це стосується і Перечинщини, де час від часу люди мали нагоду підзаробити на продажі волоського, продаючи заготівельникам.

Нагадаємо, в Ужгороді збирають врожай ківі (ВІДЕО)

Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська