1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

«Газ не гріє, а ціни космічні»: у закарпатців є розумні ідеї щодо зменшення витрат на комунальні послуги (ФОТО)

2800
Суспільство Новини Перечина

Зі здорожчанням блакитного палива та електроенергії, на Закарпатті дедалі частіше міркують над необхідністю економити і шукають більш оптимальний вихід у цій ситуації.

«Газ не гріє, а ціни космічні»: у закарпатців є  розумні ідеї щодо зменшення витрат на комунальні послуги (ФОТО)

За словами людей, що виживають на мінімальну зарплату, останнім часом комунальні послуги даються взнаки. Та є і ті, що взагалі не користуються газом. Натомість, економлять із пенсії, щоб обігріти кімнату, запасаючись твердим паливом. Насамперед, це стосується мешканців сгірських населених пунктів.

На Закарпатті, а зокрема, й на Перечинщині, і по сьогодні деякі села не є повністю газифікованими.

Пенсіонерка Марія із Перечинщини економить на всьому, у тому числі, й на електроенергії. Зізнається про це чи не із розпачем та відзначає: без допомоги дітей не обійшлася б.

–Час від часу розпалюю грубку заготованими дровами, – каже пенсіонерка, – але дуже не «гайцую» – теж економлю, бо й дрова подорожчали. Машина дров –6000 гривень сьогодні вартує, бідкається газдиня.

– Із дровами цього року допоміг син. Моєї пенсії хіба що на ліки одні вистачає. Але і ті подорожчали, –розповідає пані Марія.

Пан Михайло із Тур'я-Пасіки утеплив будинок металопластиковими вікнами та дверима. За його словами, усе тепло, що є у хаті, менше витрачається. Потреба у додатковому утепленні постала перед мешканцем із подорожчанням комунальних послуг, як він зізнається.

–До того ж, у зимовий період блакитне паливо є недостатньо калорійним, від чого залежить і якість опалення у морози. Вмкаєш котел на повну потужність, а він ледве гріє, – обурюється мешканець. Перевірити якість газу в домашніх умовах люди не в змозі. Тим часом куби намотують, а відповідно зростає і вартість послуги.

–Нині усе більше людей зігрівають оселі таким чином. Перевагу відчутно, у хаті тепліше, – ділиться розповіддю пан Михайло.

Раніше оселю утеплювали за допомогою натуральних матеріалів, засипаючи горища опалим листям і тирсою. А більше 40 років тому на Закарпатті утеплювали горища сухою папороттю й вугільним шлаком зі скловатою, змащували глиною із метою пожежної безпеки.

І хоч сьогодні на зміну віджитим засобам утеплення прийшли нові і більш популярні теплоізоляційні матеріали, дехто і зараз утеплює оселю перевіреним прадідівським методом.

Ну а комплексний підхід у цьому плані ще більш надійний та ефективний.

До слова, пан Ігор із Перечинщини зізнається, що утеплив свій будинок двома способами. Насамперед, чоловік усунув протяги, замінивши старі вікна та двері металопластиковим матеріалом. По-друге – засипав горище звичайною тирсою.

–Кілька днів тому утеплив горище власного будинку за допомогою тирси у поєднанні із вапном та гіпсом. – Результат відчутний, у будинку значно тепліше, – радіє пан Ігор. –А то раніше тепло вивітрювалось через горище і у кімнатах було холодно.

Чоловік наголошує: вапно, додане у тирсу, має бути сухим та обов’язково гашеним задля уникнення самозаймання!!!

–Товщина тирси, – каже господар, – повинна мати 20-25 сантиметрів. На самий низ для теплоізоляції потрібно настелити газет, або картону у кілька шарів. Між іншим, вапно у тирсі відлякуватиме і гризунів, які під зиму дають про себе знати, – розповідає Ігор Михайлович.

–Наступним кроком в утепленні будуть стіни. Планую обшити знадвору пінопластом, або ж базальтовою ватою, – каже Ігор.

Нагадаємо, "Ціни на "блакитне паливо" будуть рости": надалі газ буде тільки дорожчати

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber