1. Новини Закарпаття
  2. >

В Європі зафіксували перший випадок хантавірусу

12.11.2020 21:23 Суспільство

Жінка заразилася вірусом від домашнього щура, завезеного з-за кордону. Пацієнтку госпіталізували з нирковою недостатністю.

Жінка заразилася вірусом від домашнього щура, завезеного з-за кордону. Пацієнтку госпіталізували з нирковою недостатністю.

У Німеччині молода пацієнтка заразилася хантавірусом від свого домашнього щура. Про це повідомляє прес-служба клініки Шаріте в четвер, 12 листопада. 

"Своє початкове походження вірус бере в Азії і, можливо, був завезений в Європу дикими щурами на суднах. Однак раніше він не спостерігався в Німеччині", - заявив професор Йорг Гофманн. 

Як припустили вчені, домашній щур, у якого був виявлений вірус, був завезений з-за кордону. Пацієнтка була госпіталізована у відділення інтенсивної терапії після того, як у неї розвинулася гостра ниркова недостатність. Незабаром серологічне тестування підтвердило передбачуваний діагноз - хантавірусна інфекція. При цьому цей різновид хантавірусу залишався невідомим. Завдяки особливій техніці молекулярної діагностики дослідники підтвердили інфікування пацієнтки і її щура вірусом Сеул. 

"Той факт, що патоген знайшли у домашнього щура, значить, що вірус може експортуватися через торгівлю цими тваринами практично по всьому світу", - підкреслили дослідники і закликали власників щурів до обережності. 

За даними ВООЗ, вірус Сеул є одним із видів хантавірусів, який передається від щурів людині. При важкій формі хвороби у пацієнтів можуть розвиватися кровотечі і нирковий синдром. Інфекція може також протікати безсимптомно. При цьому вірус Сеул не передається від людини людині, а ефективного лікування інфекції наразі немає.

Читайте на ГК:Померла відома супермодель Стелла Теннант (ФОТО)
Читайте на ГК:"Міс світу" загинула під колесами автобуса
Читайте на ГК:Папа Римський знову "лайкнув" пікантне фото моделі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...