1. Новини Закарпаття
  2. >

У МОЗ порадили українцям закупитися пульсоксиметрами

02.11.2020 20:34 Суспільство

Громадянам радять мати вдома прилад, який вимірює рівень насиченості крові киснем, що дуже важливо при коронавірусі.

Громадянам радять мати вдома прилад, який вимірює рівень насиченості крові киснем, що дуже важливо при коронавірусі.

У МОЗ порадили українцям не купувати медикаменти про запас, а якщо є можливість - купити пульсоксиметр і стежити за своїм здоров'ям. Про це під час брифінгу в понеділок, 2 листопада, сказала заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микічак. 

"Ми просимо не панікувати. Ми просимо бути вдумлими. Ми просимо не вимітати аптеки, наші аптечні установи, не викупляти всі ті препарати, які не несуть ніякої лікувальної дії ... якщо у Вас є додаткова копійка для того, щоб купити такі медикаменти про запас, - то краще купити для себе, для дому пульсоксиметр, який був би на рівні з апаратом для вимірювання тиску чи термометром в сім'ї. Сьогодні це важливо. Цим Ви підтримаєте і полегшите роботу сімейних лікарів, контролюючи особисто своє здоров'я", - сказала Микічак. 

Вона також закликала не користуватися неперевіреними рекомендаціями і ні в якому разі не призначати собі медикаменти, особливо імунопротектори, імуномодулятори, антибіотики. 

Довідка. Пульсоксиметр - апарат для вимірювання рівня насиченості крові киснем. Він може допомогти зафіксувати момент, коли через ускладнення COVID-19 у хворого виникає киснева недостатність.

Читайте на ГК:Як перейти на українську. Лайфхаки від мовного омбудсмена
Читайте на ГК:Кабмін створив Реєстр соцпослуг
Читайте на ГК:Президентство Зеленського на Україні підривається розчаруванням, - Le Monde
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...