1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Більшість закарпатців не несуть дорогий пластик померлим»: штучним прикрасам є економні і більш надійні аналоги (ФОТО)

29.10.2020 11:53 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Оригінальні та ще й економні ритуальні вінки із природного матеріалу виготовляє закарпатка Ірина Мешко.

Її вироби є чудовим аналогом штучним прикрасам, що за традицією, 1 листопада, несемо на кладовища, поминаючи пам'ять близьких нам людей, відійшовши у вічність.

Усі матеріали майбутнього віночка є абсолютно екологічними та не несуть загрози довкіллю за винятком пластику з магазину та ще й утридорога.

–Усе, що потрібно – це звичайний папір та ялина і, звісно, терпіння, виготовляючи такий вінець. Сама ялина повинна бути не надто колючою, – розповідає пані Ірина.

Основу, тобто, сам обруч для такого вінка пані Ірина заготовляє попередньо з ліщинового пруття відповідного розміру і товщини, який вигинаючи у потрібну їй форму, з’єднує на кінцях мідним дротиком. Гілки ялини приносить із лісу, тим самим не шкодячи зеленому насадженню, оскільки зрізає тільки нижні гілки ароматної хвої. По гілочки із лісу йде не сама, допомагають їй рідні у цьому, як відзначає майстриня.

Коли усе під руками, береться до діла!

А за роботою пані Ірина – спокійна і зосереджена. Її терпінню можна тільки позаздрити, оскільки робота ця – не із легких. Чимось подібна до лозоплетіння, більш чоловічої справи, аніж жіночої, бо потрібні міцні руки.

Виготовляє вінки пан Ірина і для своїх покійних родичів, і на замовлення односельців – сусідів. Зелені вінки жінка майстерно доповнює розмаїтими квітами із паперу, змоченого у воску, тим самим акцентуючи увагу й на давній українській традиції.

Переймаючи подібні екотрадиції, люди зберігають баланс у відношенні із природою, не засмічуючи пластиковим непотребом та не отруюючи повітря шкідливими випарами, коли за звичкою, застарілі вінки зі сміттям тут же і спалюють на кладовищах. Проблема таки всім відома. Тут уже на сполох бють і екологи, і священники, застерігаючи не приносити пластик на могили покійних.

За винятком жінки, народні майстри і майстрині останнім часом віддають перевагу екоматеріалам, використовуючи природне дерево, листочки, ялину, та шишки у майбутніх виробах. Сучасний хенд-мейд останнім часом теж популяризує натуральні вироби. Їх можна зустріти на ярмарках, етно-фестивалях, традиційних виставках робіт народних умільців. Еко-віночки виготовляють на весілля, новорічні та різдвяні свята, як обереги.

У виготовленні ритуальних та різдвяних вінків використовують ще і барівнок і червону калину, горіхи, каштани, сушені фрукти й багато чого іншого.

Нагадаємо, вінки, квіти та свічки: у скільки обійдеться закарпатцям вшанувати пам'ять померлих (ФОТО)

Читайте на ГК:Вісім років японського "чуда": на Закарпатті одне із міст перевтілилось в чарівного метелика (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Перечинщині ліквідували масштабну пожежу на підприємстві (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вчителю предмета «Захисту України» вручили відзнаку командувача ОК «Захід» (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська