1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові міська рада дозволила звести самобуд в охоронній зоні памяток (ВІДЕО, ФОТО)

21.10.2020 11:08 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Згідно договору, виноградівець мав право встановити лише маф. Проте в міській раді заявили, що вони "не експерти", щоб розрізнити встановлення тимчасової споруди від будівництва магазину.

Згідно договору, виноградівець мав право встановити лише маф. Проте в міській раді заявили, що вони

Минулого року міська рада віддала в оренду Василю Мерингеру, якого називають «піджаком» нардепа Владіслава Поляка, земельну ділянку із зеленими насадженнями майже в самому центрі міста, перед будівлею пошти. Договір дозволяв встановити там тимчасову коменрційну споруду - маф. Проте орендар побудував там магазин.

Щоб взаконити самобуд Мерингер подав на міську раду до суду. Суддя став на його бік і визнав право власності за позивачем. Чиновники не лише не подали апеляцію на таке рішення, а і, взагалі, з самого початку беззаперечно визнали вимоги позивача. Тож, в грудні 2019 року, Василь Мерингер отримав землю під самобудом.

Згідно історико-архітектурного опорного плану, територія, на якій самовільно побудували магазин, знаходиться в охоронній зоні пам’яток і визначена як регулювання забудови 1 категорії з обмеженим будівництвом.

Голос Карпат поцікавися у заступника міського голови Сергія Грабара чому міська рада не втрутилася в самовільне будівництво, яке мало нагадувало встановлення мафу:

- Сергій Аркадійович, чому у міській раді не відреагували на будівництво магазину там, де було дозволено встановлювати лише тимчасову споруду?

- Мерінгер отримав дозвіл від міської ради на встановлення тимчасової стаціонарної споруди. Давати дозвіл на розміщення таких споруд нам дозволяє законодавство. Зараз вже є розроблена і уточнена Комплексна Схема розташування тимчасових стаціонарних споруд на території міста, яка показує де міська рада бачить можливим встановлення малих архітектурних форм. Тому, враховуючи, що біля почти вже колись був ларьок з попкорном, міська рада дозволила Мерингеру розмістити там тимчасову стаціонарну споруду на умовах договору.

- Але ми бачимо там не тимчасову стаціонарну споруду. Ми бачимо там магазин. Чи по-вашому то тимчасова споруду?

- На сьогодні - ні. На сьогодні там вже магазин. А під час будівництва міська рада порушень не бачила. Ми не експерти.

Журналісти надіслали запит у міську раду з проханням надати нам копію документу, за яким міська рада дозволила Василю Мерингеру встановити тимчасову стаціонарну споруду. Також ми попросили копію Комплексної Схеми розташування тимчасових стаціонарних споруд на території міста, бо підозрюємо, що Мерингер не єдиний, хто під виглядом мафу побудував магазин.

Міська рада згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації», мала надати відповідь протягом п'яти робочих днів. На момент виходу матеріалу, ми отримали у відповіді на запит повідомлення про продовження терміну надання інформації ще на 20 робочих днів, що також не суперечить згаданому Закону.

Більше про невідповідності Генплану і виноградівськиї реалій у матеріалі «Депутатські забаганки і Генплан: як у Виноградові зникають «зелені зони» і чому місто не має об’їздної дороги».

Нагадаємо, кандидат в депутати до ради Виноградівської ОТГ самовільно захопив частину запроектованої дороги.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...