1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Ужгород

Відомо, хто захопив територію навколо Невицького замку

20.10.2020 12:00 ВАЖЛИВО

Незабаром Невицький замок може стати лише елементом ландшафтного дизайну туристичного центру "Верховина".

Невицький замок на Ужгородщині руйнувався, бо виявилося, що замок  не перебуває під охороною держави, а є в комунальній власності села Кам'яниця. У села грошей на утримання замку немає, - повідомляє prozak.info.

А потім тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив, що Закарпатська ОДА забрала замок в оперативне керування управлінню культури і на роботи по реконструкції замку з резервного фонду та бюджету області буде виділено 4,6 млн. грн. 

Згодом  суд таки повернув замок у власність області  і було обіцяно виділити перший транш у 10 мільйонів на реконструкцію замку. 

Але час йшов і нічого не робилося. А потім влада оголосила, що  починає демонтаж аварійного даху вежі замку. Під це виділили кошти. Однак, як виявилося, кошти для демонтажу вже були не потрібні. Дах не витримав вітру і впав.

І ось зараз  на реконструкцію Невицького замку вирішили виділили 9 млн. 250 тисяч грн.

Початок реконструкції затягувався, але потім почалися інтенсивні роботи.

Наразі вже майже закінчено реконструкцію даху однієї з веж замку, ведуть роботи з укріплення стін і незабаром почнеться встановлення даху на головній вежі.

Все це вселяло надію, що вже скоро Невицький замок знову стане туристичною родзинкою краю.

Але поруч ще інтенсивніше велися роботи з будівництва нового готельно-ресторанного комплексу туристичного центру Верховина. Тривалий час цей комплекс був у занепаді, тому всі закривали очі на те, що комплекс має примітивний архітектурний стиль і окрім того, екологи та активісти навіть не звертали увагу на те, що при будівництві пасажу було зрізано дерева, щоб з ресторану відкривалася панорама. 

Минулого ж тижня у соцмережах з'явився тривожний допис про те, що Туристичний центр Верховина біля Невицького замку огородив величезну територію парканом і для проходу туристів до Невицького замку було залишено лише невеличку стежку у небезпечному місці. Це викликало значний резонанс серед закарпатців.

Було багато роздумів про те, чия це була ініціатива захоплення величезної території. А в понеділок на сторінці соціолога Владислава Мартона було опубліковано його власне дослідження щодо керівників Туристичного центру Верховина і спливло багато просто кримінальних фактів.

"Я встановив, що нині "Верховиною" керує така собі Рената Мерза. Знайшов спочатку інформацію про неї, що вона звичайний адвокат і було дивно, як цей адвокат став керівником такої масштабної структури. Більше того, вона є директором ТОВ Велес Ужгород, юристом на Закарпатвинпромі та Плосківському заводі мінеральних вод. Далі більше. Її чоловік Денис Мерза, також юрист, є директором страхової компанії Поліс Центр, та юристом "Плодоовоч". Як виявилося, саме ці двоє були підставними особами відомого в краї коньячного барона Володимира Гісема при рейдерстві СВК "Ізумрудний" в Криму.Все відбувалося дуже просто. Коньячний завод брав купаж, з якого виготовлявся коньяк, в "Ізумрудного". Фактично, багаторічний купаж був багато років вистояний і на заводі потрібно було його лише розлити в пляшки.Схема була проста. Гісем замовив купаж в "Ізумрудного". В "Ізумрудному" сказали, що готові його виготовити, але попросили трохи кредитних коштів. Гісем підписав угоду з Ізумрудним про надання кредитних ресурсів на суму 4,5 млн. грн. "Ізумрудний" 900 тисяч кредиту віддав, а решту грошей пішло на затрати по виготовленню купажу.Гісем решту 3,6 млн. грн вніс до пайового фонду "Ізумрудного". Мовляв, можете не віддавати, але ці кошти будуть нашою долею у вашій фірмі і розписав по 1,8 млн. пайового внеску на двох осіб. Так, так. На Ренату Мерзу та Дениса Мерзу.А потім ці люди, як пайовики, вже впливали на фінанси підприємства. А тепер увага! Лише за 2008 рік з "Ізумрудного" було вивезено на коньячний завод 82 тисяч дал купажу (фактично - коньяку) всього за 26 млн. грн. Тобто, виходить по 16 грн. за пляшку. Ну а ціни на коньяк ви знаєте. Тобто, коньячний заробив щонайменше 400 млн. грн. на різниці. А коли "Ізумрудний" вже став непотрібний Гісему, то він... пустив його на банкрутство! Бідного директора "Ізумрудного" навіть кинули за грати, а потім він захворів та помер від інсульту", - пише Влад Мартон і оприлюднює посилання на сайт Цензор.нет, де вся ця історія докладно описана.

"Матір'ю Ренати Мерзи є така собі Юлія Рудова. Це вона була в спостережній раді банку Гісема, а зараз є... керівником комісії з припинення діяльності коньячного заводу.Безумовно, що вона може стояти за всіма схемами рейдерства. Мені стало відомо, що таким самим чином було поховано не одне підприємство і на Закарпатті, коли підприємства входили з капіталом в якісь інші підприємства, а потім їх прибирали. У мене ще є багато матеріалу про це і є робітники, які можуть розповісти і про саме захоплення коньячного заводу, коли просто кинули трудовий колектив, який мав долю підприємства. Є також працівники кількох підприємств, які готові надати інформацію, як відбувалося захоплення їхніх підприємств і звільнення робітників.Так що там говорити, є Гісем-молодший, який також може розповісти, чи не ця ж таки Рудова розробила схему, за якою його було відлучено від банку і відібрано весь бізнес", - пише Мартон.

 

"Так от, зараз ці люди керують "Верховиною" і у них великі апетити. Не виключено, що вже дуже скоро Невицький замок стане лише ландшафтною скульптурою на території "Верховини".Не так давно голова ОДА Олексій Петров розміщував хвалебний допис про Невицький замок. А ще перед тим такий самий допис був про його відвідини коньячного заводу. В одному з дописів я написав коментар, що такі хвалебні дифірамби в бік Гісема-старшого є поспішні. Петров міг би порадитися зі своїми колегами по СБУ і вони б багато чого цікавого розповіли.Але це вже інша тема. Тепер головне підняти громадськість і не дати тим хапугам захопити Невицький замок", - завершує свій допис Влад Мартон.

Зараз потрібно спокійно розібратися, яка ж територія належить туристичному центру "Верховина" і чому Невицький замок опинився в облозі цього комплексу. Потрібно зрозуміти, що це не комплекс є принадою для туристів, а саме замок. Ну а правоохоронцям вже давно час дати оцінку рейдерам і це вже дійсно інша тема. 

Нагадаємо, колишній директор аеропорту «Ужгород» постане перед судом за розтрату й привласнення майже 1 мільйона державних коштів

Читайте на ГК:“Дубай” по Закарпатськи: в Ужгороді небачений ажіотаж біля нової атракції (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Одні радіють заморському “диву” інші лізуть у кримінал: що трапилося в одному із міст області (ФОТО)
Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною затримали українку, яка перебувала у розшуку (ФОТО)