1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Відомо, хто захопив територію навколо Невицького замку

1401
Суспільство Новини Ужгорода

Незабаром Невицький замок може стати лише елементом ландшафтного дизайну туристичного центру "Верховина".

Відомо, хто захопив територію навколо Невицького замку

Невицький замок на Ужгородщині руйнувався, бо виявилося, що замок  не перебуває під охороною держави, а є в комунальній власності села Кам'яниця. У села грошей на утримання замку немає, - повідомляє prozak.info.

А потім тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив, що Закарпатська ОДА забрала замок в оперативне керування управлінню культури і на роботи по реконструкції замку з резервного фонду та бюджету області буде виділено 4,6 млн. грн. 

Згодом  суд таки повернув замок у власність області  і було обіцяно виділити перший транш у 10 мільйонів на реконструкцію замку. 

Але час йшов і нічого не робилося. А потім влада оголосила, що  починає демонтаж аварійного даху вежі замку. Під це виділили кошти. Однак, як виявилося, кошти для демонтажу вже були не потрібні. Дах не витримав вітру і впав.

І ось зараз  на реконструкцію Невицького замку вирішили виділили 9 млн. 250 тисяч грн.

Початок реконструкції затягувався, але потім почалися інтенсивні роботи.

Наразі вже майже закінчено реконструкцію даху однієї з веж замку, ведуть роботи з укріплення стін і незабаром почнеться встановлення даху на головній вежі.

Все це вселяло надію, що вже скоро Невицький замок знову стане туристичною родзинкою краю.

Але поруч ще інтенсивніше велися роботи з будівництва нового готельно-ресторанного комплексу туристичного центру Верховина. Тривалий час цей комплекс був у занепаді, тому всі закривали очі на те, що комплекс має примітивний архітектурний стиль і окрім того, екологи та активісти навіть не звертали увагу на те, що при будівництві пасажу було зрізано дерева, щоб з ресторану відкривалася панорама. 

Минулого ж тижня у соцмережах з'явився тривожний допис про те, що Туристичний центр Верховина біля Невицького замку огородив величезну територію парканом і для проходу туристів до Невицького замку було залишено лише невеличку стежку у небезпечному місці. Це викликало значний резонанс серед закарпатців.

Було багато роздумів про те, чия це була ініціатива захоплення величезної території. А в понеділок на сторінці соціолога Владислава Мартона було опубліковано його власне дослідження щодо керівників Туристичного центру Верховина і спливло багато просто кримінальних фактів.

"Я встановив, що нині "Верховиною" керує така собі Рената Мерза. Знайшов спочатку інформацію про неї, що вона звичайний адвокат і було дивно, як цей адвокат став керівником такої масштабної структури. Більше того, вона є директором ТОВ Велес Ужгород, юристом на Закарпатвинпромі та Плосківському заводі мінеральних вод. Далі більше. Її чоловік Денис Мерза, також юрист, є директором страхової компанії Поліс Центр, та юристом "Плодоовоч". Як виявилося, саме ці двоє були підставними особами відомого в краї коньячного барона Володимира Гісема при рейдерстві СВК "Ізумрудний" в Криму.Все відбувалося дуже просто. Коньячний завод брав купаж, з якого виготовлявся коньяк, в "Ізумрудного". Фактично, багаторічний купаж був багато років вистояний і на заводі потрібно було його лише розлити в пляшки.Схема була проста. Гісем замовив купаж в "Ізумрудного". В "Ізумрудному" сказали, що готові його виготовити, але попросили трохи кредитних коштів. Гісем підписав угоду з Ізумрудним про надання кредитних ресурсів на суму 4,5 млн. грн. "Ізумрудний" 900 тисяч кредиту віддав, а решту грошей пішло на затрати по виготовленню купажу.Гісем решту 3,6 млн. грн вніс до пайового фонду "Ізумрудного". Мовляв, можете не віддавати, але ці кошти будуть нашою долею у вашій фірмі і розписав по 1,8 млн. пайового внеску на двох осіб. Так, так. На Ренату Мерзу та Дениса Мерзу.А потім ці люди, як пайовики, вже впливали на фінанси підприємства. А тепер увага! Лише за 2008 рік з "Ізумрудного" було вивезено на коньячний завод 82 тисяч дал купажу (фактично - коньяку) всього за 26 млн. грн. Тобто, виходить по 16 грн. за пляшку. Ну а ціни на коньяк ви знаєте. Тобто, коньячний заробив щонайменше 400 млн. грн. на різниці. А коли "Ізумрудний" вже став непотрібний Гісему, то він... пустив його на банкрутство! Бідного директора "Ізумрудного" навіть кинули за грати, а потім він захворів та помер від інсульту", - пише Влад Мартон і оприлюднює посилання на сайт Цензор.нет, де вся ця історія докладно описана.

"Матір'ю Ренати Мерзи є така собі Юлія Рудова. Це вона була в спостережній раді банку Гісема, а зараз є... керівником комісії з припинення діяльності коньячного заводу.Безумовно, що вона може стояти за всіма схемами рейдерства. Мені стало відомо, що таким самим чином було поховано не одне підприємство і на Закарпатті, коли підприємства входили з капіталом в якісь інші підприємства, а потім їх прибирали. У мене ще є багато матеріалу про це і є робітники, які можуть розповісти і про саме захоплення коньячного заводу, коли просто кинули трудовий колектив, який мав долю підприємства. Є також працівники кількох підприємств, які готові надати інформацію, як відбувалося захоплення їхніх підприємств і звільнення робітників.Так що там говорити, є Гісем-молодший, який також може розповісти, чи не ця ж таки Рудова розробила схему, за якою його було відлучено від банку і відібрано весь бізнес", - пише Мартон.

 

"Так от, зараз ці люди керують "Верховиною" і у них великі апетити. Не виключено, що вже дуже скоро Невицький замок стане лише ландшафтною скульптурою на території "Верховини".Не так давно голова ОДА Олексій Петров розміщував хвалебний допис про Невицький замок. А ще перед тим такий самий допис був про його відвідини коньячного заводу. В одному з дописів я написав коментар, що такі хвалебні дифірамби в бік Гісема-старшого є поспішні. Петров міг би порадитися зі своїми колегами по СБУ і вони б багато чого цікавого розповіли.Але це вже інша тема. Тепер головне підняти громадськість і не дати тим хапугам захопити Невицький замок", - завершує свій допис Влад Мартон.

Зараз потрібно спокійно розібратися, яка ж територія належить туристичному центру "Верховина" і чому Невицький замок опинився в облозі цього комплексу. Потрібно зрозуміти, що це не комплекс є принадою для туристів, а саме замок. Ну а правоохоронцям вже давно час дати оцінку рейдерам і це вже дійсно інша тема. 

Нагадаємо, колишній директор аеропорту «Ужгород» постане перед судом за розтрату й привласнення майже 1 мільйона державних коштів

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber