1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові зелені насадження загального користування віддали у приватну власність (ВІДЕО, ФОТО)

19.10.2020 18:19 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Юристи кажуть, що суперечить статті 83 Земельного кодексу України.

Юристи кажуть, що суперечить статті 83 Земельного кодексу України.

Згідно ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», у таких містах як Виноградів, не менше 40 % площі мали б займати озеленені території різного призначення, з розрахунку не менше 10-ти кв.м. на одну людину озеленених територій загального користування. Виходячи з площі міста в 5 078 га або 50 780 000 кв.м. та населення в 25 395 осіб, у місті мало б бути 25,4 га зелених насаджень загального користування. Де саме вони мають бути, вигначає Головний містобудівний документ міста - Генеральний план Виноградова.

На Генплані їх достатньо. Проте по факту, наприклад озера в середмісті, де згідно документу зелені насадження загального користування - вже приватна власність для ведення особистого селянського господарства.

Такими, наприклад, є частина частково заболочених озер в районах вулиць Тургенєва, Островського та Комунальна.

Одне з них, найбільше, у власності матері нардепа Владіслава Поляка - Ірини Поляк. Згідно цільового призначення ділянки, на водоймі вирощують якусь сільськогосподарську продукцію.

Така сама історія і з ділянкою його помічниці Тетяни Сугай. Діюча депутат міської ради і кандидатка в раду ОТГ на майбутніх виборах, отримала частину озера для вирощування сільськогосподарської продукції у серпні 2020 року.

Загалом, серед тринадцяти малих озер в районі згаданих вулиць, приватними є шість.

Заступник Виноградівського міського голови Сергій Грабар, котрий в міськраді курує земельні питання, не вбачає невідповідностей між Генпланом міста і кадастровою картою:

- Сергій Аркадійович, як може «зелена зона» загального користування бути приватною?

- На тій території, відповідно до Генерального плану, в перспективі буде зона відпочинку.

- Коли?

- Ну, відповідно до Генерального плану, коли інвестор приватний буде мати кошти. Тому надання земельної ділянки у приватну власність не суперечить Генеральнопу плану.

- Одна зі згаданих земельних ділянок, коли затверджували Генеральний план, вже перебувала у приватній власності. Чому її теж позначили як «зелену зону» загального користування?

- На переспективу, що та земельна ділянка колись буде землею загального користуванн: парк, сквер, зона відпочинку чи рекреації.

- А доступ до такої «зеленої зони» загального користування буде доступний для усіх?

- Розумієте, ситуація така, що якщо підприємець вкладе туди свої кошти, що він має право отримати певну компенсацію. Але у Виноградові достатньо місць, куди є вільний доступ у будь-яку годину дня і ночі.

Адвокат проекту «Свої Люди» Вihus.info Віталій Гусак вбачає у передачі в приватну власність зелених насаджень - порушення. Експерт пояснює, що згідно з Генеральним планом міста Виноградів, згадана територія віднесена до зелених насаджень загального користування і має мати вільний доступ для відпочинку. Також, адвокат наголошує на статті 83 Земельного кодексу, згідно якої згадані території не можуть передаватись у приватну власність.

«Визначення поняття зелених насаджень загального користування містять Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України, де вказано, що зелені насадження загального користування - зелені насадження, які розташовані на території загальноміських і районних парків, спеціалізованих парків, парків культури та відпочинку; на територіях зоопарків та ботанічних садів, міських садів і садів житлових районів, міжквартальних або при групі житлових будинків; скверів, бульварів, насадження на схилах, набережних, лісопарків, лугопарків, гідропарків і інших, які мають вільний доступ для відпочинку.

У статті 83 Земельного кодексу України зазначається, що до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, в тому числі, належать землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо).

Слід звернути увагу, що рада може відмовити у затвердженні проекту та наданні земельної ділянки у власність з підстав, визначених законом, зокрема у разі невідповідності місця розташування ділянки вимогам генеральних планів населених пунктів», - коментує Віталій Гусак.

Більше про невідповідності Генплану і виноградівськиї реалій у матеріалі «Депутатські забаганки і Генплан: як у Виноградові зникають «зелені зони» і чому місто не має об’їздної дороги (ВІДЕО, ДОКУМЕНТИ)».

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська