1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Угорщині створили фундацію УГКЦ. Визначено її мету і цілі

17.10.2020 11:47 Суспільство

З благословення Блаженішого Святослава, Глави УГКЦ, в Угорщині створили церковну фундацію для кращого здійснення душпастирства серед вірних УГКЦ в Угорщині.

З благословення Блаженішого Святослава, Глави УГКЦ, в Угорщині створили церковну фундацію для кращого здійснення душпастирства серед вірних УГКЦ в Угорщині.

Засновником фундації є Патріарша курія УГКЦ. Головою кураторіума призначено о. Дам’яна Габорія, душпастиря для українців в Угорщині. До складу кураторіума увійшли: о. Любомир Яворський, патріарший економ, представник бізнесу, юристи, громадські діячі, члени українських самоврядувань в Угорщині.

Душпастирство українців в Угорщині здійснюється під патронатом ПМВ УГКЦ та у співпраці з угорською греко-католицькою митрополією. З 2012 по 2016 рік з душпастирський візитом раз на місяць із Києва прибував о. Дам’ян Габорій, священник Київської архиєпархії УГКЦ. З 2016 року отець Дам’ян переїхав до Угорщини на постійне служіння.

Сьогодні основним духовним осередком є парафія Покрови Богородиці УГКЦ у Будапешті. При парафії діє кілька парафіяльних спільнот, церковна "Рідна школа", в якій навчається 40 дітей, католицька скаутська організація, що входить до Федерації скаутів Європи, Український центр кардинала Гузара.

За даними угорського уряду, минулого року близько 53 тисяч українців мали дозвіл на проживання. Також дуже велика кількість українців має угорське громадянство.

На сьогодні є велика потреба у священниках УГКЦ у таких містах, як Дебрецен, Ніредьхаза, Мішкольц, Сегед, Веспрем та інших.

Як зазначив отець Дам’ян, «що потреба у священниках із України є великою. Але сьогодні маємо багато технічних перешкод, що не можемо в цю мить надати духовну опіку всім українцям, розкинутих по Угорщині. Основним покликанням цієї фундації є пошук коштів для здійснення душпастирства серед українців в Угорщині. Мусимо створити фінансову незалежність, щоб незалежно від обставин, наша церква могла опікуватися своїми вірними в цій країні».

Метою фундації є:

1. Організація пасторальної роботи для українців греко-католиків в Угорщині та допомога  в інтегруванні до угорського суспільства.

2. Будівництво та обслуговування інфраструктури Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині (у тому числі храмів, церковно-адміністративних, чернечих будівель і споруд).

3. Фінансова підтримка українського духовенства та членів їхніх сімей на території Угорщини.

4. Душпастирська опіка українських мігрантів, заробітчан, в’язнів, молоді та студентів й інших категорій вірних на території Угорщини. Створення програм порадництва та соціального служіння для вищезазначених мігрантів та їхніх родин.

5. Створення та обслуговування українських греко-католицьких шкіл та церковних дитячих садочків на території Угорщини. Надання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням.

6. Фінансова і духовна підтримка українських скаутських організацій в Угорщині.

7. Підтримка українських церковних мирянських спільнот та організацій на території Угорщини.

8. Організація християнських таборів для дітей, молоді та сімей.

9. Харитативно-благодійна діяльність.

10. Популяризація святих місць України та Угорщини та організація паломницьких турів Україною, Угорщиною та іншими відомими паломницькими місцями.

11. Створення та підтримка медіаініціатив Української Греко-Католицької Церкви.

Підтримайте діяльність УГКЦ в Угорщині!

Фундація Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині

Magyarországi Ukrán Görög Katolikus Egyház Alapítvány

Юридична адреса: Székhelye: 1125 Budapest, Istenhegyi út 101/D.

Budapest Bank

1055 Bp, Kossuth Kajos tér 10.

Рахунок у форинтах ( HUF ):

HU 03 - 10103173-51719700-01005004

Рахунок в євро ( EUR ):

Swift kod: BUDAHUHB

HU 78 - 10103173-51719700-01005

Повідомив о. Дем’ян Габорій

Джерело

 

Нагадаємо, громадянин Туреччини, який намагався переправити до Угорщини нелегальних мігрантів, постане перед судом (ФОТО)

Читайте на ГК:Угорщина першою в ЄС розпочала вакцинацію від COVID-19
Читайте на ГК:Український “гончий” заблукав на територію Угорщини
Читайте на ГК:В Угорщині затримали контрабандиста з майже 15 кілограмами марихуани (ВІДЕО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...