1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт: в Україні може бути до 20 тисяч смертей від COVID-19 до кінця року

15.10.2020 18:31 Суспільство

Уже в листопаді у день можуть фіксувати до 10 тисяч нових інфікованих.

Уже в листопаді у день можуть фіксувати до 10 тисяч нових інфікованих.

Аналітики Київської школи економіки попередили про можливе розгортання сценарію, згідно з яким до кінця року в країні може бути до майже 20 тисяч летальних випадків через ускладнення COVID-19. Про це повідомляє видання Уніан.

Такі результати моделювання Київської школи економіки, представлені в презентації «Аналіз поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19».

Автори дослідження вказують, що сценарій уповні можливий, якщо уряд проігнорує введення комплексних обмежень у зонах спалахів вірусу.

Уже з листопада у день можуть фіксувати до 10 тисяч нових інфікованих. Водночас весняний пік країні вдалось обійти завдяки карантину.

Аналітики зауважили, що Україна нині серед країн з найскладнішим становищем: вона сьома за кількістю нових хворих і четверта – за показником смертності.

«По тестуванню та виявленню хворих на COVID-19 Україна — на останньому місці в Європі. Схожа ситуація у Чехії, де влада ввела жорсткий карантин: закриті школи та дитсадки, заборонені масові заходи», – пояснив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк.

Коронавірус в Україні: як епідемію переживуть регіони

У дослідженні йдеться, що вже за два тижні ситуація з COVID-19 може стати критичною у 7 областях: Харківській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській, Полтавській, Рівненській та Житомирській області.

Водночас темп поширення вірусу на сьогодні вдалось стабілізувати у чотирьох регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Чернівецькій.

Та у жодному регіоні поширення коронавірусу не контролюється, кажуть аналітики. Тому Україна йде до найгіршого сценарію.

Останніми тижнями в Україні стрімко зростає кількість нових інфікованих. Станом на сьогодні в країні виявили 5 тис. 62 випадки зараження.

З огляду на щоденні антирекорди уряд продовжив адаптивний карантин до кінця 2020 року.

Та попри регулярні звіти Кабміну щодо успішної боротьби з пандемією, система охорони здоров’я працює на виснаження. Регіони розповідають про брак ліжко-місць для госпіталізованих хворих. Лікарі масово звільняються через невиплати обіцяних доплат й нестачу захисного одягу та необхідного обладнання.

Нагадаємо, що Ольга Чемет: Ужгород може потрапити до "червоної" зони епідеміологічного зонування.

Читайте на ГК:Як перейти на українську. Лайфхаки від мовного омбудсмена
Читайте на ГК:Кабмін створив Реєстр соцпослуг
Читайте на ГК:Президентство Зеленського на Україні підривається розчаруванням, - Le Monde
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...