1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Юні греко-католики Берегівщини отримали новий гуртожиток (ФОТО)

628
Суспільство Новини Берегова

У місті над Верке урочисто відкрили щойно збудований коллегіум ім. Елемира Ортутая, де проживатимуть вихованці греко-католицьких навчальних закладів району.

Традиційну стрічку перерізали єпископ-адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії Владика Ніл та держсекретар з національних питань угорського уряду Арпад Янош Потапі.

Коллегіум – це перша черга будівництва Центру греко-католиків, який буде споруджуватися далі. Планують зводити ще невеличку капличку та інші допоміжні службові приміщення.

Тепер тут є 22 просторі кімнати, у 16 з них уже проживають 35 учнів релігійних навчальних закладів регіону. Офісні кабінети отримали в будівлі також деканат греко-католиків Берегівщини, його молодіжний осередок, та ГО “ГерегКер”, що діє при Закарпатському угорському інституті. Директором закладу став колишній духівник ЗУІ, священик Великобийганьського храму о.Іштван Мароші.

На верхньому поверсі розмістились бібліотека та архів духовного спадку відомого душпастиря, в’язня ГУЛАГу Іштвана Бендаса та його батька, теж священика.

Владика Ніл та Іштван Мароші освятили будівлю та її приміщення, благословили нових госодарів споруди, Владика вручив подяки єпархії за особистий вагомий вклад у створення гуртожитку Каталіні Данч, Аттілі Товту та Маргариті Ешпан.

“Тут формуватиметься майбутнє Закарпатської греко-католицької громади,- наголосив єпископ.- Переконаний, що молода паросль нашої церкви гідно продовжуватиме справу великомучеників за віру Елемира Ортутая та Теодора Ромжі.”

Арпад Янош Потапі у вітальній промові підкреслив, що уряд Угорщини з 2010 року фінансово сприяв будівництву та оновленню понад 3 тисяч храмів, парафій та інших релігійних об’єктів у Карпатському басейні.

Мер Берегова Золтан Бабяк зазначив, що з відкриттям коллегіуму майбутнього Центру греко-католиків місто прикрасилось ще однією чудовою спорудою, стало ще привабливішим. Промовець щиро дякував ініціаторам його створення, звернув увагу, що об’єкт було зведено в рекордно стислі строки – лише за три роки.

Від імені реформаторської громади Закарпаття вітав греко-католиків з відкриттям коллегіуму о.Янош Маргітич. До поздоровлень приєднались також голови КМКС і УМДС Василь Брензович та Ласло Зубанич.

Прикрасили церемонію грою на фортепіано Брігітта Кірпа та Ніколетта Ковач, яка процитувала кілька витягів з архівних записів Елемира Ортутая.

Нагадаємо, консульство Угорщини в Берегові оголошує конкурс для молодих митців.

Читайте також: