1. Новини Закарпаття
  2. >

Податок за "рейки": Укрзалізниця сплачує щороку 150 мільйонів доларів за землю

09.10.2020 14:39 Суспільство ВАЖЛИВО

Скасування відрахувань компанією земельного податку та плати до Державного дорожнього фонду дозволило б зекономити та переправити на нагальні потреби галузі значні фінансові ресурси.

Скасування відрахувань компанією земельного податку та плати до Державного дорожнього фонду дозволило б зекономити та переправити на нагальні потреби галузі значні фінансові ресурси.

 Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак, як зазначив прес-центр АТ "Укрзалізниця".

«Компанія платить 150 мільйонів доларів на рік за землю, де є рейки. Жодна інша країна не оподатковує землю під рейки. Також Укрзалізниця сплачує Державному дорожньому фонду акцизний збір у розмірі 50 мільйонів доларів, а це гроші, що використовуються на ремонт доріг, а не рейок», — наголосив він.

За словами керівника компанії, скасувавши ці податки та скоротивши певний перелік витрат, Укрзалізниця може заощадити 310 мільйонів доларів та використати їх для придбання нових локомотивів, вагонів, тощо, оскільки значна частина рухомого складу побудована за радянських часів.

«Нам потрібно намагатися заробляти гроші, не збільшуючи тарифів та зменшуючи наші витрати», — резюмував Володимир Жмак.

Довідково: Укрзалізниця неодноразово закликала Верховну Раду України включити землі залізничного транспорту (окрім тих, що оподатковуються на загальних підставах), до складу земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком. Парламент на початку 2020 року зареєстрував відповідний законопроєкт, проте поки що він не був розглянутий у сесійній залі.

Нагадаємо, що шахраї зняли з банківських карток українців більш як мільйон гривень.

Читайте на ГК:П'яний водій-українець у Польщі зніс надгробки
Читайте на ГК:До відома закарпатців: як вберегтись від інтернет шахраїв
Читайте на ГК:Біля Офісу Президента проходить протест проти тарифів "Привітай Зеленського платіжкою" (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...