1. Суспільство

Їстівні «амбрели» та ряд інших смаколиків: за ароматними трофеями закарпатка полює на території свого обійстя (ФОТО)

06.10.2020 18:56

На Перечинщині делікатесного гриба можна знайти і біля обійстя.

Тим часом, як на ринках Ужгорода і в магазинах делікатесні гриби є рідкісними трофеями, у садах Закарпаття не лише спеціально вирощують ароматні грибочки, а й без жодних зусиль уже знаходять опеньки чи гливи, посіяні природою, біля обійсть.

Реалізація грибів численним клієнтам – чи не один із прибуткових бізнесів у регіоні. Нашим грибам, які не даремно вважають золотом Карпат, не має рівних за межами краю. У сільській місцевості, при благодатному сезоні грибів, люди реалізовують ароматні трофеї по різному: сушать, маринують, чи продають перекупникам у свіжому вигляді за відповідними цінами. Окрім того, у селах працюють і по кілька приймальних пунктів, де селянин має нагоду підзаробити на попередньо уже зваженому кошику лісових делікатесів.

Одними із делікатесних грибів у регіоні є опеньки, печериці, осінні гливи та зонтики. Щодо останніх, то для справжніх гурманів ціннішого гриба на світі не має. Хоч, звісно, білі гриби не знецінюються у порівнянні із зонтиками.

На Перечинщині за ароматними трофеями полюють подеколи не те що у лісі, а й у садах біля осель.

Пенсіонерка пані Марія кожного року у своєму саду не натішиться і врожаю глив, які ростуть біля старих пнів та плодових дерев, ні шампіньйонам. Та що там казати: ростуть у бабусиному саду і ароматний королівський зонтик (на фото), і улюблені грибниками опеньки.

Газдиня відзначає, що дуже любить гриби та радіє цьогорічному багатому врожаю. А головне, за словами газдині, й до лісу не треба йти за ароматним трофеєм, коли ростуть вони й біля хати.

Не потрібно іти далеко до лісу, бо гриби у саду біля хати ростуть, – відзначає газдиня. – Раніше я полюбляла робити далекі маршрути у ліс по гриби, але на разі роки вже не ті, не молода вже, аби розганятись. А так біля хати і гливку знайду, і біленького чи ліскового поряд із ліщиною, то уже й підливка буде, – розповідає Марія.

–А ще мої внуки полюбляють засмажені гриби із яйцем, часто просять мене готувати їм цей делікатес, – відзначає пані Марія. От учора ми назбирали в саду ліскових, посмажили зі сметаною. А із зонтиків, відваривши їх попередньо, напекли відбивних. Ото було смачно, – розповідає жінка.

До слова, як зазначає газдиня, кілька зонтиків, упольованих поряд із обійстям, були надзвичайно великих розмірів.

–Ще такі і не бачила, зізнається газдиня, на цілу каструлю діаметр шапки, а сама ніжка була і дійсно, як ручка від «амбрели».

У саду пані Марії, де поруч із хатою й ліс, дуже гарно й просторо. У спадок його отримала ще від прадіда і має хосен, бо і гриби тут ростуть, і огородина, і яблука із грушами, із яких робить варення та сушить наразі, аби мати на зиму.

Нагадаємо, «Райські птиці» не дають спокійно заснути мешканцям Перечинщини

Читайте на ГК:На Закарпатті вчителю предмета «Захисту України» вручили відзнаку командувача ОК «Захід» (ФОТО)
Читайте на ГК:Війна й цвіт надії в тилу: на Закарпатті міста і села, наче на іншій планеті (ФОТО)
Читайте на ГК:"Якби йшли самі, ТЦК б не ганялись": чому на Закарпатті "війна не для всіх" й "жіночі спідниці" рятують від фронту?