1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Виноградівщині продовжують порушувати конституційні права освітян, боргуючи по зарплаті понад півмільйона гривень

30.09.2020 10:58 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Чиновники району не виконують судові рішення, порушуючи Конституційне право та збільшуючи борги місцевого бюджету. Сума в 556 тисяч гривень - лише частина заборгованності.

Чиновники району не виконують судові рішення, порушуючи Конституційне право та збільшуючи борги місцевого бюджету. Сума в 556 тисяч гривень - лише частина заборгованності.

На Виноградівщині колишні працівники управління освіти Виноградівської РДА, звільнені ще в середині січня, до цього часу не отримали виплати по заробітній платі.

За цей період освіятни встигли подати до суду, який став на їхній захист і зобов’язав вже ліквідоване управління освіти провести розрахунок зі своїми колишніми працівниками, починаючи від дня звільнення і включно до дня прийняття судового рішення. Засідання відбулись в травні, липні та серпні.

Також, кожен наступний день після рішення суду, тягне за собою додаткові нарахування позивачам, збільшуючи суму загальної заборгованості.

Лише по кільком згаданим справам з переліку нижче, сумарна сума із вказаної у кожному рішенні, становить 556 352 гривень.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90658418

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89409364

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/91200111

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89439139

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89046714

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90812535

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90914646

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90552515

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89409413

Чому так сталося?

Така ситуація – один із наслідків кількарічної «війни» за контроль над освітою в районі депутатів райради, наближених до народного депутата Владіслава Поляка.

Минулої осені райрада втративши остаточну надію поставити керівником управління освіти РДА свою людину, заснувала комунальну установу «Центр з обслуговування закладів освіти». Попередньо депутати своїм рішенням вилучили з рахунків управління понад 150 мільйонів гривень і перенаправили їх у новостворений центр. Вже влітку 2020 року Апеляційний суд Львова остаточно визнав це рішення незаконним і присудив райраді повернути кошти.

У відповідь, тоді ж у вересня 2019, управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА починає реорганізацію: утворюються окремо відділ освіти, а відділ молоді та спорту об’єднують із відділом культури.

«Опальні» освітяни

Підбурені окремими районними депутатами працівники бухгалтерії управління здійснюють саботаж і звільняються, що призводить до масових збоїв із нарахуванням заробітної плати. Пізніше майже всі воно одночасно переходять працювати в бухгалтерію комунальної установи райради.

Працівники методкабінету управління саботаж не підтримали і не пристали на умови керівництва новоствореного Центру звільнитись з управління, залишившись працювати при ньому до середини січня 2020 року.

Пізніше, кожен з них пошкодував, що залишився вірним принципу «освіта поза політикою». Весною деякі з них намагались влаштуватись на роботу до Центру або знайти її в школах району. В Центрі освітянам відмовили, а із закладів освіти лише декілька пішло на зустріч. Вже з приходом нового навчального року 2020/21, освітяни залишились і без частини цих вакансій. Дехто зовсім без роботи.

Хто відповість?

Всю юридичну відповідальність за ситуацію із заборгованістю несе реорганізоване управління освіти, тобто – відділ освіти Виноградівської РДА. Саме вони мали б здійснювати розрахунок після винесення судових рішень. Проте грошей на своїх рахунках відділ на це не має.

Районні депутати ще в кінці 2019 року вирішили, що кошти управлінцям-освітянам не потрібні. Приймаючи бюджет на 2020 рік і знаючи, що методисти управління освіти залишаються на роботі в новому році, депутати вирішили не шукати кошти в місцевому бюджеті на оплату їх праці. Наявність невиконаних протягом кількох місяців судових рішень означає, що не шукають їх і зараз.

В той же час, кошти на виконання розрахунку по судових рішеннях підприємцям, котрим боргували за продукти харчування, знайшлися і їх погасили.

Ми зв’язувались з головою районної ради Віталієм Любкою щодо коментарів по ситуації з боргами по зарплаті та додатковим навантаженням на місцевий бюджет, що несе кожен день прострочки виконання судових рішень. Чиновник питання журналістів проігнорував.

Нагадаємо, у Виноградові районна рада відмовляється фінансувати потреби угорської школи міста.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...