1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатська журналістка звернулась до Уповноваженого ВР з прав людини через ненадання публічної інформації (ДОКУМЕНТ)

21.09.2020 14:00 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

За право отримати публічну інформацію від Виноградівської міської ради, журналістка бореться уже четвертий місяць.

За право отримати публічну інформацію від Виноградівської міської ради, журналістка бореться уже четвертий місяць.

Запит стосується коштів і заходів двох проектів Програм Транскордонного співробітництва сумарною вартістю понад 2 мільйони 148 тисяч євро, які реалізує КП "Центр інвестицій та розвитку" міськради.

Про це журналістка Голосу Карпат Олена Мудра повідомляє на своїй Фейсбук-cторінці.

Далі - пряма мова:

"Що таке "репутація влади"? Те, про що дійсно не відомо Виноградівська міська рада, особисто міському голові Виноградова та його заступникам.

Інакше б мені, як журналістці, не довелось звертатись до Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав Людини та Людмила Денісова через ненадання відповіді на запити на публічну інформацію.

Питати у місцевих чиновників, чи їм не соромно принижувати такими діями місто - сенсу немає.

Міська рада і її КП "Центр інвестицій та розвитку" приховує інформацію по бюджету та заходам щодо двох транскордонних проектів, сумарною вартістю понад 2 мільйони 148 тисяч Євро, що виконуються по Програмам Транскордонного співробітництва Україна-Польща-Білорусь та Україна-Угоршина-Словаччина-Румунія КП Виноградівської міської ради "Центр інвестицій та розвитку".

За ці гроші у Виноградові мали б побудувати притулок для тварин (гроші Уряду Польщі) та реконструювати площу Миру (гроші Уряду Угорщини).

За відповіді щодо бюджету і заходів з міською радою та Центром інвестицій та розвитку, я б'юся вже четвертий (!) місяць. Розпорядники інформації відмовляються надати інформацію, посилаючись на конфіденційність грантової Угоди. При цьому вони зовсім ігнорують бюджетне законодавство і закони про публічну інформацію, за якими інформація про будь-що, що реалізовується органами влади за кошти платників податків, у тому числі за кошти європейських платників податків, є відкритою.

Це нонсенс, коли у країні, що позиціонує себе як цивілізована і європейська, місцева влада дозволяє собі ігнорувати прозорість публічної інформації та високий суспільний інтерес до неї з боку тих, для кого ця влада повинна працювати.

ІРРП - Інститут розвитку регіональної преси та Oksana Maksymeniuk, дякую за юридичну підтримку в цій боротьбі.

Коротко кажучи, Виноградівська міська рада і КП "Центр інвестицій та розвитку" не хочуть зізнаватись, на яких саме статтях витрат мають намір вкрасти грантові кошти.
Чи є підстава говорити саме так? Так, є.

В травні-червні одразу четверо закарпатських журналістів (вони затегані в цьому дописі) дослідили, що директор Центру Артур Шерегі організував схему, за якою вивів на неіснуючі послуги закуплені через "піджаків" 1,5 мільйонів гривень, 700 тисяч з яких були вже оплачені.
З розслідуваннями можна ознайомитись за посиланнями:
https://goloskarpat.info/power/5edd1803df85a/
https://goloskarpat.info/power/5ed7fadc53124/

Саме ці досліджені факти спонукають бачити ризики, що за згаданою схемою, за рахунок грантових понад 2-ох мільйонів Євро, які призначені для розвитку міста, окремі люди можуть незаконно збагатитись ще більше.

Матеріали розслідуваннь, перекладені на англійську мову, були донесені до Технічних Секретаріатів Програм Транскордонного співробітництва CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine i Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation та Єврокомісії.

За матеріалами розслідувань прокуратура області зареєструвала кримінальне провадження за частиною 2 статті 191 КПК України. Слідство по ньому ведуть виноградівські слідчі за процесуального нагляду обласних прокурорів.

Закарпатська обласна державна адміністрація та Олексій Петров - голова Закарпатської ОДА, прошу Вас звернути увагу на іміджеві ризики для Закарпатської області через наявність корупційної складової в Транскордонних проектах."

В підтвердження своїх слів Олена Мудра опіблікувала посилання на звернення до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. Звернення доступне ТУТ.

Окрім того, це не перше її публічне звернення до Виноградівської міської ради.

Нагадаємо, одразу черверо закарпатських журналістів дослідили, що директор Центру Артур Шерегі організував схему, за якою вивів на неіснуючі послуги закуплені через "піджаків" 1,5 мільйонів гривень, 700 тисяч з яких були вже оплачені. За матеріалами розслідувань прокуратура області зареєструвала кримінальне провадження за частиною 2 статті 191 КПК України. Слідство по ньому ведуть виноградівські слідчі за процесуального нагляду обласних прокурорів.