1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Березнянщині на туристів очікують гіганти із "чемпіонськими" титулами (ФОТО)

12.09.2020 19:12 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

На Закарпатті є чимало дивовижних місцин для туристів. Не винятком є й Березнянщина.

У 1866 році у Великому Березному було закладено парк, загальною площею 2,5 га. Із тих пір тут багато змінилось, а туристичний маршрут значно розширився до унікальних та рідкісних видів дерев на його території.

На разі, в екзотичній місцині росте понад 250 рідкісних видів дерев. Зокрема, тут збереглися такі види екзотів: гінкго дволопатне, псевдотсуга Мензіса, тсуга канадська, туя гігантська, черешчатий та скелястий дуби.

Реліктові дерева на території парку було висаджено у 1906–1910 рр.

Ще у 1908 році Угорське міністерство землеробства створило неподалік сіл Стужиця і Тихий резервати букових пралісів «Стужиця» (площею 331,8 га) і «Тиха» (площею 14,9 га). На початку 20 ст. у селах району були притулки для туристів, а в Ужку на базі мінеральних джерел діяли два санаторії з 30 купальнями, військова лікарня і 5 вілл на 60 ліжок. Під час першої світової війни усе було зруйноване. Однак і в часи буржуазної Чехословаччини вчені вивчали природу району та проводили тут різні досліди, як наголошують місцеві.

Завдячуючи неймовірним пейзажам та унікальній величі пралісів, масштабну територію навколо Стужиці оголошено частиною міжнародного біосферного заповідника «Східні Карпати», який об’єднує Словаччину, Польщу та Україну.

У 1995 році, зусиллями вчених та екологів, територія заповідника стає ландшафтним парком «Стужиця». У вересні 1999 року площу заповідника розширено до 39,125 тис. кв. кілометрів та надано статус Національного природоохоронного парку.

На сьогодні Ужанський національний природний парк є справжньою лабораторією дослідників Карпатських лісів. Тут постійно зустрінеш цікавих туристів.

На схилах Явірника, що є одним із популярних туристичних об’єктів, розташованого у межах охоронної зони, ростуть, в основному, бук (Fagus sylvatica L.) та явір (Acer pseudoplatanus L.). Місцями тут зустрічаються і смуги хвойних дерев. На північно-східному схилі хребта на висоті 600-800 м над р.м. ростуть буки-гіганти, що досягають висоти 40-45 метрів. Вважається, що це найвищі у Європі дерева бука лісового.

У 2007 році 6,1 тис. гектарів букових пралісів на території Стужиці було включено до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

На територію парку відвідувачів манять і славнозвісні дуби-старожили – Дуб «Чемпіон» та «Дідо-дуб». Ці дерева є унікальними пам’ятками природи.

Вік «Дідо-дуба» – від 1100 - 1200 років, обіймище його стовбура 9,1 метра, а висота – більше 30 метрів.

Дуб Чемпіон знайдено начальником Державної служби заповідної справи П. І. Гриником. Дерево є найстарішим дубом України, його вік оцінюють у 1300 років. У 2010 році Дуб Чемпіон став Національним деревом України, перемігши у Всеукраїнському конкурсі.

Нагадаємо, на випередки з машинами: вулицями міста роз'їжджає "Березнянський кавалерист" (ВІДЕО)

Читайте на ГК:“Обіцяв зробити з нього інваліда”: інцидент “із запахом” криміналу стався на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:2 000 доларів США хабаря за фіктивну інвалідність для уникнення призову – на Закарпатті судитимуть лікаря-члена ВЛК (ФОТО)
Читайте на ГК:Сплатив заставу й повернувся "до бізнесування": на Ужгородщині впіймали переправника військовозобов'язаних (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська