1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Неймовірне видовище: на Закарпатті виявили рідкісного "царя неба" (ФОТО)

29.08.2020 11:01 Суспільство

Унікального птаха, що завжди посміхається, зафільмували на Берегівщині.

Унікального птаха, що завжди посміхається, зафільмували на Берегівщині.

Це сова і живе вона у Великій Бакті.

Про загадкову сову сипуху пишуть на сайті"BeregovoToday.

Більшість наших сов гніздяться один раз на рік - весною. Осіннє гніздування дуже рідкісне і цікаве явище, властиве сипухам. На початку червня, в околицях Великої Бакти, нам вдалося знайти гніздо сипухи. Воно знаходилось у невеликій ніші під дахом. У гнізді було троє пташенят (старше - тижневого віку). При огляді на початку серпня, гніздова ніша виявилась вже порожньою, а троє птахів спостерігались поблизу (можливо, пара дорослих сов і пташеня).

Неподалік, в просторій бетонній ніші, ми знову виявили кладку яєць. Другу кладку! Самиця насиджує кладку після знесення першого яйця. Самець полює і годувати самку, а поблизу гнізда завжди робить харчовий резерв (миші, полівки). 8-08-20 в кладці було 3 яйця, "продовольчі запаси" відсутні. 25-08-20 кладка містила вже 9 яєць і знову не було надлишку гризунів. Можливо, харчі крадуть дорослі пташенята сипух з першого виводку?

Відомо, що хижі птахи після того, як пташенята покинуть гніздо, ще довго ними опікуються. У сипух, які здатні приступити до другої кладки, виникає надзвичайна ситуація": самиця насиджує кладку, самець полює і годує самку. Хто ж опікується молодими пташенятами? Пташенята, які ще не набули досвіду в полюванні, змушені триматись поблизу гнізда, випрошуючи у батьків їжу, можливо, обкрадають самицю (прирікаючи її на голодну дієту).

Щоб наблизитись до розуміння таємничого світу сов, потрібно облаштувати гніздо сипухи вебкамера.

Своєю чергою, онлайн-трансляція гнізда сипухи:

- підвищить імідж "орнітологічних" публічних закладів Берегова (оздоровчий комплекс "Жайворонок", ресторан "Золота пава", ресторан «ЖАЙВОРОНОК - PАCSIRTA» );

- посприяє орнітологічному туризму - бердвочерінгу в Закарпатті;

- приверне увагу до дослідження й охорони рідкісних птахів.

Нам потрібно матеріальна підтримка для встановлення двох-трьох IP-камер (проведення інтернету, налаштування камер, та проплата за трансляцію, кабель для передачі відеосигналу, кабель для електромережі...)"

Довідка:

Бьордвочінг (від англ. bird і watch) – хобі, яке полягає у спостереженні за птахами. З’явилося це хобі як явище у Британії та США понад сотню років тому і стрімко захопило серця прихильників по всій Західній Європі. Набуло великого розмаху, в багатьох країнах бьордвочінговий туризм давно відомий як окремий напрямок в цій сфері дозвілля, адже спостерігачі за птахами потребують не лише виїзду "в поля", але й поселення, проживання, до того ж коло інтересів цих туристів не обмежується виключно орнітологією.

Бьродвочінг вельми популярний в сусідній Угорщині, на Закарпатті ж та Берегівщині зокрема це явище знаходиться в зародковому стані.

Нагадаємо, закарпатець натрапив на отруйну істоту, - Соцмережі

Читайте на ГК:Закарпатці беруть участь у міжнародному онлайн курсі для працівників служби з НС (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Берегові Великодню святу месу провів єпископ-помічник Микола Лучок (ФОТО)
Читайте на ГК:Берегівські мажори полюбляють паркуватись на тротуарах (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...