1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Сімейна лікарка розповіла про ситуацію з Ковід-19 у закарпатському Дубовому

545
Суспільство Новини Тячева

Кількість недужих на гострі респіраторні захворювання серед мешканців селища Дубове на Тячівщині за останні два тижні різко зросла.

Сімейна лікарка розповіла про ситуацію з Ковід-19 у закарпатському Дубовому

За офіційними статистичними даними Національної служби здоров’я України, станом на 3 серпня з початку пандемії на коронавірус у Дубовому захворіло 18 людей, у 21-го підозрюють недугу. Наразі одужала тільки одна особа.  На жаль, через ускладнення, спричинені Ковідом, одна людина померла, пише газета "Дружба".

Лікарі кажуть, що до спалаху в селищі призвело недотримання карантинних заходів.

Якою сьогодні є епідеміологічна ситуація в селищі – розпитуємо у завідуючої амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ганни Куцин.

Зі слів Ганни Василівни, наразі ситуація з захворюванням на гострі респіраторні захворювання серед дубівчан доволі напружена. Значно зросла кількість таких хворих за останні два тижні. 

До сімейних лікарів звертаються люди зі скаргами на підвищену температуру тіла, м’язовий біль, кашель, слабкість, відсутність смаку та нюху. А оскільки такі симптоми, в основному, проявляються у хворих на Ковід-19, то оглядають цих пацієнтів лікарі у спеціальній окремій палаті з дотриманням епідеміологічних заходів. Під час огляду в недужого пульсоксиметром вимірюють насиченість крові киснем, тобто визначають рівень сатурації, за клінічними показниками недужого направляють на рентген. ПЛР-тестування хворих також проводиться за направленням сімейного лікаря.

– Наразі більшість осіб, у яких лабораторно підтверджено Ковід-19, перебувають на амбулаторному лікуванні та на самоізоляції. І тільки двоє пацієнтів лікуються у спеціалізованих медзакладах. На жаль, одна особа з супутніми захворюваннями, померла від ускладнень, спричинених вірусом, – зазначає лікарка.

Зі слів медика, краще переносять хворобу люди віком до 30 років та ті, у яких немає супутніх захворювань. Ускладнення виникають у  пацієнтів, яким за 55 років, і які мають супутні недуги ендокринологічної та дихальної системи, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, онкологію.

Ганна Василівна каже: на жаль, дубівчани ще не усвідомили того, наскільки небезпечною є недуга. Адже більшість не дотримуються самоізоляції, влаштовують масові заходи, у місцях скупчення людей не носять захисних масок. Тож закликає дубівчан бути свідомими та дотримуватися карантинних порад: уникати людних місць, носити маски, рукавички, якомога частіше мити руки з милом, а також при перших симптомах недуги  телефонувати до сімейних лікарів та не займатись самолікуванням.

Нагадаємо, український бізнес проти нових штрафів за порушення маскового режиму

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber