1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді друкують підручники для учнів 3-х та 7-х класів румунською та молдавською мовами (ФОТО, ВІДЕО)

04.08.2020 18:26 0 Суспільство ВАЖЛИВО

Майже 25 тисяч підручників румунською та молдовською мовами надрукують на поліграфічному підприємстві "Патент" в Ужгороді до 20 серпня.

Про це сказав директор підприємства Іван Ключевський. За його словами, підручники друкують за кошти з державного бюджету. Виділили на це майже 2 млн гривень, інформує Суспільне Закарпаття.

Майстер друкарні Степан Шийка розповів, що для того, аби надрукувати підручник для третьокласників "Я пізнаю світ" румунською мовою, файли з підручником — вже зверстаною книжкою — присилають на електронну пошту друкарні.

"З комп’ютера ми переносимо (файл книги — ред.) на отаку пластину. Ось, наприклад, якщо книжка кольорова і ця машина має п’ять секцій, там на кожну секцію завантажується фарба", — пояснив Степан Шийка.

Після друку листок потрапляє на фальцювання. Це процес згинання друкованих аркушів, — пояснює майстриня Ніна Товт.

"Листок потрапляє до касети, це виходить один згин, потім ніж б`є, другий згин і третій згин. Таким чином, у нас виходить такий зошит. Він складається з 16-ти сторін", — розповіла майстриня.

Працівниця швейного цеху Надія Коприва показала, як зшивається книга, цілими блоками: "Далі виготовляється обкладинка з картонками. У самому кінці підручник вкладається в обкладинку".

Завідувачка відділу технічного контролю Олена Петровка перевіряє кожну виготовлену книгу:

"Це називається блок, а це обкладинка, — пояснила завідувачка, — щоб вона була правильно вставлена, щоб цифри йшли підряд, щоб не було білих листів, зайвих листів, ми її контролюємо і вона йде на упакування".

Друкують підручники для 3 та 7 класів, розповів директор поліграфічного підприємства Іван Ключевський:

"Українська мова для румунських шкіл, підручник «Я досліджую світ». Для румунських та молдовських шкіл – це інформатика та інтегрований курс література", — розповів Іван Ключевський.

За словами Івана Ключевського, підручники молдовською та румунською мовами друкують не тільки для Закарпаття, а й для Чернівецької області та Одеси.

Нагадаємо, школярі зможуть безкоштовно завантажити шкільні підручники онлайн

Читайте на ГК:Фестиваль вуличного піаніно пройде в Ужгороді вже вчетверте
Читайте на ГК:На Ужгородщині один легковик при обгоні врізався в інший — автомобілі "розлетілися" на шматки (ФОТО)
Читайте на ГК:Культурний "Малий Галагов" в Ужгороді (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська