1. Новини Закарпаття
  2. >

Майбутні місцеві вибори стануть "найбільш заполітизованими" в історії України

29.07.2020 15:14 Суспільство ВАЖЛИВО

Замість локальних проблем буде обговорюватися загальнонаціональна тематика. У КВУ кажуть, що такий формат "зручний для політичних партій-важковаговиків".

Замість локальних проблем буде обговорюватися загальнонаціональна тематика. У КВУ кажуть, що такий формат

Про це заявив глава КВУ Олексій Кошель на прес-конференції в середу, 29 липня, інформує "Кореспондент".

"Вибори стартують через місяць і кілька днів. Йдеться про 5 вересня. Ці вибори будуть принципово іншими. І тут мова йде не тільки про нове виборче законодавство, не тільки про нову виборчу систему, не тільки про проблему коронавірусу, яка, в будь-якому випадку, вплине на вибори. Не тільки про нові механізми комунікації... Я бачу ключову проблему - це те, що вибори стануть найбільш заполітизованими і, імовірно, найбільш беззмістовними в українській історії. На превеликий жаль, ця виборча кампанія з місцевих виборів може мати саме такі характеристики", - сказав Кошель.  

Нинішня виборча модель, яка передбачає проведення виборів за партійними списками в громадах, де проживають більше 10 тисяч громадян, є "доволі специфічною" зазначив глава КВУ. 

"Це призводить до того, що міські голови, які є потенційними кандидатами, зараз займаються питаннями партійного будівництва. Вони створюють або розгортають мережі десятків маленьких і великих політичних партій саме під місцеві вибори. А потенційні кандидати шукають привабливі політичні кольори, які можуть легко подолати 5-відсотковий бар'єр", - додав Кошель.  

На його думку, тематикою місцевої кампанії може бути не питання сміттєвих заводів, каналізацій, водопроводів, доріг і подібного, а це може бути "загальнополітична, загальнонаціональна тематика".  

"Тобто орієнтація на політичні кольори, на партійні кольори", - говорить Кошель.  

Нарешті, судячи з характеру розгортання виборчої кампанії, такий формат "зручний для політичних партій-важковаговиків", які "із задоволенням підтримують такий загальнонаціональний характер місцевих виборів", резюмував Кошель.

Нагадємо про "псевдовідкриті списки і партійний хомут для місцевих еліт": за якими правилами пройдуть місцеві вибори в Україні, - Страна

Читайте на ГК:Доступна іпотека: зменшено відсоток за кредитами на придбання житла
Читайте на ГК:Нафтогаз встановив тариф, нижчий за рекомендований
Читайте на ГК:Нікітюк "засвітила" струнку фігуру в купальнику (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...