1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Мукачеві мають намір звести сміттєспалювальний завод у межах міста (Документ)

2035
Суспільство Новини Мукачева

Мова про будівництво сміттєспалювального заводу на вулиці Івана Крилова.

Про це йдеться у проекті рішення "Про розроблення детального плану території по вул. Крилова Івана в місті Мукачево для будівництва сміттєспалювального заводу".

Документ передбачає надання дозволу Товариству з обмеженою відповідальністю «ЄВРО КОНТИНЕНТ» на розроблення детального плану території  земельної ділянки площею 1,5575 га (кадастровим номером 2110400000:01:007:0806), що розташована у Мукачеві по вул. Крилова Івана, цільовим призначенням (11.02) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – для будівництва сміттєспалювального заводу.

Згідно з проектом рішення, замовником розроблення детального плану для будівництва сміттєспалювального заводу буде визначено виконавчий комітет Мукачівської міської ради.
Фінансування згаданих робіт мають намір здійснити за рахунок власника земельної ділянки «ЄВРО КОНТИНЕНТ» (код ЄДРПОУ 37968542) згідно листа -зобов'язання.

У разі прийняття цього рішення Відділу архітектури та містобудування управління комунальної власності та архітектури Мукачівської міської ради буде доручено  забезпечити:
- спільно з розробником складання та затвердження проекту завдання на розроблення детального плану території;
-  надання вихідних даних на розроблення містобудівної документації;
- розгляд проектних матеріалів у порядку, визначеному чинним законодавством;
- проведення процедури громадських слухань проекту детального планування для врахування громадських інтересів у відповідності до чинного законодавства.

Погоджений детальний план території відповідно до чинного законодавства буде подано на розгляд та затвердження виконкому Мукачівської міської ради.

Згаданий проект рішення сьогодні було розглянуто під час засідання постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та земельних відносин. Втім, на комісії документ запропонували відправити на доопрацювання. 

Про це у коментарі для "ГОЛОСУ КАРПАТ" розповів член даної комісії, депутат міськради Юрій Кравчук.

За його словами, таку пропозицію ним було внесено у зв'язку з нестачею інформації про власне предмет будівництва - сміттєспалювальний завод.

"Особисто я про будівництво сміттєспалювального заводу у Мукачеві вперше почув під час сьогоднішньої комісії. Раніше це питання не підіймалося. За моєю пропозицією проект рішення був знятий на доопрацювання та попереднє вивчення громадської думки. Особисто мене лякає слово "сміттеспалювальний". "Муніципали" штрафують мукачівців за спалене листя, а тут на тобі - цілий завод у межах міста. Так як я не є експертом у сміттєпереробці, то почитав інформацію в інтернеті. Чесно кажучи, перелякався ще більше. Пишуть, що спалювання відходів (зокрема з використанням найновітніших технологій), призводять до викиду таких токсичних металів, як свинець, ртуть, діоксини, фурани, та інших токсичних речовин у повітря, воду та ґрунти. Токсини, що містяться у викидах, летючій золі (а її лишається до 30% від сміттєспалювання) та шлаках у місцях спалювання відходів, можуть переміщатись на великі відстані, відкладатись у ґрунтах і воді, тканинах рослин і тварин, зрештою потрапляючи в людський організм. Сміттєспалювання погано впливає на зміну клімату. Під час спалювання сміття виділяється 1,355 кг СО2 за мегават-годину виробленої електроенергії. Для порівняння: на вугільних ТЕЦ виділяється 1020 кг/мегават-годину. Може я перебільшую, або ми говоримо про зовсім інші сміттєспалювальні заводи. Сподіваюсь, нам невдовзі проведуть належну презентацію. І тоді ми повернемось до розгляду цього проекту рішення", - зазначив у коментарі для "ГОЛОСУ КАРПАТ" Юрій Кравчук.

До слова, інформаційний простір нашого регіону роками наповнюють світлини та відео стихійних сміттєзвалищ і захаращених відходами людської життєдіяльності річок з усіх куточків краю. Великою кількістю сміття із Закарпаття, яке періодично приносять води місцевих річок, обурюються в сусідній Словаччині. Через сміття на Закарпатті Україні "світять" величезні штрафи з боку Угорщини. Еко-активісти роками обурюються масштабними звалищами у лісах , а площі окремих сміттєзвалищ в горах вражають своїми розмірами. 

Разом з тим, закарпатці навіть не приховують того, що скидають сміття прямо в річку - "Повінь знесе дулу мадярам, нибіда", або "Вода понесе".

Попри все, наразі загальна ситуація щодо сміття та його утилізації на Закарпатті залишається невтішною - жодного заводу так і не збудовано, а полігонів бракує. Разом із цим, мукачівський полігон ТПВ на сьогоднішній день є кращим в області. Втім, за закладеною документацією, його резерву вистачить ще на кілька років (орієнтовно 3-4). В інших районах ситуація значно гірша.

Очевидно, що ситуація зі сміттям потребує вирішення як у Мукачеві так і на території краю загалом. Проте, головним для мукачівців питанням наразі є те, чи доцільно та безпечно будувати сміттєспалювальний завод на території міста.

Читайте також: