1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Гроші "під вибори" чи необхідність? - кредит у майже 100 мільйонів викликав неабиякий резонанс у Мукачеві

20.07.2020 16:48 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Інформація про те, що Мукачівська міська рада має намір взяти кредит у 92 мільйони 989 тисяч 473 гривні під 16% річних викликала неабиякий резонанс серед жителів громади.

Інформація про те, що Мукачівська міська рада має намір взяти кредит у 92 мільйони 989 тисяч 473 гривні під 16% річних викликала неабиякий резонанс серед жителів громади.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, мова про намір здійснити у 2020 - 2021 роках запозичення до бюджету Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади у формі отримання кредиту від публічного акціонерного товариства акціонерний банк «УКРГАЗБАНК».

Кредитні кошти мають намір спрямувати на 14 розпочатих на території Мукачевської ОТГ об’єктів, коштів на які, як виявилось - немає.

Зокрема, йдеться про:

1. Капітальний ремонт внутріквартального проїзду по вул. І.Зріні, 174, 176 у м. Мукачево.

2. Капітальний ремонт внутріквартального проїзду по вул. Франка Івана, 152 у м.Мукачево.

3. Капітальний ремонт внутріквартального проїзду по вул. Окружна,32 у м.Мукачево.

4. Капітальний ремонт внутріквартальних проїздів по вул. Великогірна, 10-11, 16 у м. Мукачево.

5. Капітальний ремонт внутріквартальних проїздів по вул. Франка Івана, 144, 148 у м. Мукачево.

6. Капітальний ремонт тротуарів по вул. Берегівська-об'їздна у м.Мукачево.

7. Капітальний ремонт внутріквартальних проїздів по вул.Мічуріна Івана, 1, 1А у м. Мукачево.

8. Влаштування скверу по вул. Першотравнева Набережна у м. Мукачево

9. Будівництво скверу на перехресті вул. Морозова Миколи академіка - вул. Підгорянська у м.Мукачево.

10. Реконструкція парку імені Андрія Кузьменка в м. Мукачево.

11. Будівництво Ново Давидківського дошкільного закладу Мукачівської міської ради по вул. Івана Франка б/н в с. Нове Давидково, Мукачівського району, Закарпатської області.

12. Реконструкція ДЮСШ по вул. Духновича, 93 в м. Мукачево.

13. Капітальний ремонт будівлі ДЮСШ по вул. Духновича Олександра, 93 в м. Мукачево.

14. Реконструкція спортивних полів, бігових доріжок та трибун ДЮСШ по вул. Духновича, 93 в м. Мукачево.

Ця інформація викликала неабиякий резонанс у мережі, а також обурення містян.

Адже, зрозуміло, що віддавати запозичення будуть з того ж бюджету, грішми платників податків, які його наповнюють, тобто коштом громади міста. А віддавати потрібно буде з відсотками, що становитимуть ще майже 15 млн. гривень на рік. Втім, як обурюються численні користувачі соцмереж, «громаду забули запитати, чи потрібен їм той кредит».

Згідно з даними опитувань у місцевих спільнотах в соцмережі Фейсбук, підтримують міську владу у такому намірі одиниці. Більшість із тих, хто взяв участь у голосуванні - категорично проти займу. Більше того, кажуть, що це, цитуємо: "Не погана предвиборча програма за рахунок міста, а ще й в кредит".

"Мабуть взяли, щоб переб виборами нових дитячих майданчиків збудувати і будуть піариться на цьому перед виборами", - пише користувач Иван Бормотко у групі «Мукачево Лайв».

«Все зрозуміло і примітивно. Використати кошти на передвиборчі обіцянки і підкласти "велику свиню" новій команді в разі програшу. Так мило», - коментує опитування Володимир Шубець.

Інші ж, коментуючи ситуацію, висловлюють недовіру до такого наміру міськради:

«і ще велике питання, що насправді піде на місце, а що "поховають" по кишенях», - зауважує в коментарях Samoilenko Tatyana.

«…так вказано проекті рішення, що кредит має бути наданий без застави, що зовсім не означає, що застави в кредитній умові не буде. Наша влада давно вваждає громаду лохами, думку яких можно ігнорувати. Скоріше всього, заставою буде земля приєднаних сіл. По факту, до 20-30 % кредиту можна покласти в жеб, а якщо не вдасться віддати кредит грошами громади, просто земля перейфде у власність банку. Допускаю, що банк визначив конкретну заставу, яку зможе реалізувати, інакше банкіри лохи, у що я не вірю», - висловлює свою думку з даного приводу користувач Владимир Мерцин.

Попри всі припущення та нарікання, ми вирішили поцікавитись чому ж так сталося, що вже розпочаті об’єкти, кошти на реалізацію яких було передбачено у бюджеті, раптом знадобився чималенький кредит?

Причиною виникнення такої ситуації стало те, що бюджет міста недоотримав коштів. В тому числі кошти до бюджету недоотримані й через пільговий період для підприємців у зв’язку з епідемією COVID-19. До всього додалися і непередбачувані витрати на боротьбу з пандемією.

Відтак, грошових ресурсів на реалізацію будівництва згаданих об’єктів, які були передбачені у бюджеті, не вистачить. Проекти доведеться заморозити.

На цьому, серед іншого, зауважив у коментарі для «ГОЛОСУ КАРПАТ» Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради.

«Якщо відкинути політику і глянути на кредит з економічної точки зору, то варто проаналізувати наступне:

- замороження будь якого незавершеного об’єкту - це доволі значні втрати. Мова про неминуче руйнування вже збудованих конструкцій, а також коригування проектно-кошторисної документації, повторні експертизи, проведення тендерів тощо.

Якщо зробити аналіз очікуваних втрат по вказаним розпочатим об’єктам, то отримаємо відповідь - варто брати кредит чи ні. Елементарна арифметика.

Якщо ж дивитись на ситуацію зі сторони пересічного мешканця Мукачева, обурення з боку громади не дивує, адже у кожному мікрорайоні є свої проблемні питання, які не вирішуються роками, бо ж коштів не вистачає. А тут виявляється, що нічого тут не тільки не зроблять та ще й пропонують взяти кредит, щоб зробити ремонт «інших дворів», а кредит беруть на реалізацію лишень 14 об’єктів», - зауважив Юрій Кравчук.

Разом із цим, слід звернути увагу і на те, що, відповідно до Аналізу виконання доходів загального та спеціального фонду міського бюджету за січень-червень 2020 року, в бюджеті, з огляду на фактичні надходження і плани, і справді утворилися значні прогалини.

При цьому, за інформацією Фінансового управління міськради, за оперативними даними станом на 20 липня 2020 року до загального фонду бюджету Мукачівської міської ОТГ надійшло 352,0 мільйонів гривень податків, зборів та інших доходів, що становить 84,7% виконання до плану на січень-липень поточного року. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг доходів загального фонду зріс на 15,1 млн. грн. або на 4,5%.

Насамкінець зазначимо, що кредит «тут і одразу» ніхто наразі не бере. Річ у тім, що розглянутий і підтриманий більшістю на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку проект рішення має отримати погодження Мінфіну. Дане запозичення стане можливим тільки у разі його схвалення в міністерстві. Після, документ знову розгляне депутатська комісія, а остаточне рішення прийматиме депутатський корпус на сесії міської ради. 

Нагадаємо, у поліції розповіли офіційні подробиці смертельної ДТП на Мукачівщині (ФОТО)

Читайте на ГК:У міськраді повідомили, які карантинні обмеження діятимуть у Мукачівській громаді
Читайте на ГК:У Мукачеві перекриватимуть рух двома вулицями: відомо коли та причини (СХЕМА)
Читайте на ГК:Мукачівці здали поліції п'яного чоловіка, який голосно лаявся в центрі міста
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...