1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові журналістці Голосу Карпат міська рада відмовляє в публічній інформації (ДОКУМЕНТ, ВІДЕО)

17.07.2020 12:56 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Запит стосується коштів і заходів двох проектів Програм Транскордонного співробітництва сумарною вартістю понад 2 мільйони 148 тисяч євро, які реалізує КП "Центр інвестицій та розвитку" міськради.

Запит стосується коштів і заходів двох проектів Програм Транскордонного співробітництва сумарною вартістю понад 2 мільйони 148 тисяч євро, які реалізує КП

Про це журналістка Голосу Карпат Олена Мудра повідомляє на своїй Фейсбук-cторінці.

Далі - пряма мова:

"День, який починається з твердження - "Повторно один і той самий запит від однієї і тої самої особи щодо одного і того самого питання розгляду не підлягає" - прекрасно мотивує на роботу!) Насправді, такого твердження в українському законодавчому полі не існує.

Але саме таку відповідь я сьогодні вранці отримала від Виноградівської міської ради на прохання надати інформацію по бюджету та заходам щодо двох транскордонних проектів, сумарною вартістю понад 2 мільйони 148 тисяч Євро, що виконуються по Програмам Транскордонного співробітництва Україна-Польща-Білорусь та Україна-Угоршина-Словаччина-Румунія КП Виноградівської міської ради "Центр інвестицій та розвитку".

За ці гроші у Виноградові мали б побудувати притулок для тварин (гроші Уряду Польщі) та реконструювати площу Миру (гроші Уряду Угорщини).

За відповіді щодо бюджету і заходів з міською радою та Центром інвестицій та розвитку, я б'юся вже другий місяць. Розпорядники інформації відмовляються надати інформацію, посилаючись на конфіденційність грантової Угоди. При цьому вони зовсім ігнорують бюджетне законодавство і закони про публічну інформацію, за якими інформація про будь-що, що реалізовується органами влади за кошти платників податків, у тому числі за кошти європейських платників податків, є відкритою. ІРРП - Інститут розвитку регіональної преси та Oksana Maksymeniuk, дякую за юридичну підтримку в цій боротьбі.

Коротко кажучи, Виноградівська міська рада і КП "Центр інвестицій та розвитку" не хочуть зізнаватись, на яких саме статтях витрат мають намір вкрасти грантові кошти.
Чи є підстава говорити саме так? Так, є.

В травні-червні одразу четверо закарпатських журналістів (вони затегані в цьому дописі) дослідили, що директор Центру Артур Шерегі організував схему, за якою вивів на неіснуючі послуги закуплені через "піджаків" 1,5 мільйонів гривень, 700 тисяч з яких були вже оплачені.
З розслідуваннями можна ознайомитись за посиланнями:
https://goloskarpat.info/power/5edd1803df85a/
https://goloskarpat.info/power/5ed7fadc53124/

Саме ці досліджені факти спонукають бачити ризики, що за згаданою схемою, за рахунок грантових понад 2-ох мільйонів євро, які призначені для розвитку міста, окремі люди можуть незаконно збагатитись ще більше.

Матеріали розслідуваннь, перекладені на англійську мову, були донесені до Технічних Секретаріатів Програм Транскордонного співробітництва CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine i Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation та Єврокомісії.

За матеріалами розслідувань прокуратура області зареєструвала кримінальне провадження за частиною 2 статті 191 КПК України. Слідство по ньому ведуть виноградівські слідчі за процесуального нагляду обласних прокурорів.
Прокуратура Закарпатської області та Виноградівське відділення поліції, прошу Вас звернути увагу на вищевикладені факти ненадання інформації. Закарпатська обласна державна адміністрація, прошу Вас звернути увагу на іміджеві ризики для Закарпатської області через наявність корупційної складової в Транскордонних проектах.

P.S. А інформацію від Виноградівської міської ради ми все таки отримаєм. Бо, інакше, для чого лупаєм цю скалу."

В підтвердження своїх слів Олена Мудра опіблікувала отриману з міської ради відповідь.

Нагадаємо, одразу черверо закарпатських журналістів дослідили, що директор Центру Артур Шерегі організував схему, за якою вивів на неіснуючі послуги закуплені через "піджаків" 1,5 мільйонів гривень, 700 тисяч з яких були вже оплачені. За матеріалами розслідувань прокуратура області зареєструвала кримінальне провадження за частиною 2 статті 191 КПК України. Слідство по ньому ведуть виноградівські слідчі за процесуального нагляду обласних прокурорів.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...