1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові районна рада відмовляється фінансувати потреби угорської школи міста / ДОКУМЕНТ

29.06.2020 17:18 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На думку освітян, таке ставлення засновника закладів освіти може бути політичним тиском на деяких директорів шкіл. Чиновники ситуацію не коментують.

На думку освітян, таке ставлення засновника закладів освіти може бути політичним тиском на деяких директорів шкіл. Чиновники ситуацію не коментують.

Про відмову Виноградівської районної ради прийняти і зареєструвати звернення до голови райради повідомила на своїй Фейсбук-сторінці Габріелла Гомокі, директор Виноградівської ЗОШ №3 ім. Жігмонда Перені.

Цим зверненням директор школи вкотре хотіла привернути увагу чиновників до таких потреб школи як поточні ремонти, заміну системи опалення та холодильника, забезпечення канцтоварами, медикаментами і миючими засобами тощо. Це частина з того, що школа не може отримати вже рік. В серпні 2019 року ЗОШ №3 виділили лише фарбу та обладнання для НУШ.

Передували цьому випадку кілька звернень до комунальної установи райради «Центр обслуговування закладів освіти Виноградівського району», в оперативному управлінні якого знаходиться школа. Відношення про потреби були залишені без уваги, тому тут вирішили звернутись до юридичного засновника – райради, проте отримали відмову в реєстрації.

У районній раді причину відмови журналістам пояснювати не захотіли. Стаціонарний телефон в комунальній установі, що обслуговує освіту Виноградівщини, не відповідав.

Згідно даних з системи Прозорро, «Центр обслуговування закладів освіти Виноградівського району» проводить закупівлі згідно потреб ЗОШ №3, проте з якоїсь причини заклад оминають як елементарні мило чи дезинфікуючі засоби, так закупівля дороговартісного обладнання чи проведення ремонтів.

Габріелла Гомокі припускає, що ігнорування обов’язку забезпечення потреб її закладу може бути політичним тиском через позиції по відношенню до кризи в освіті Виноградівщини.

Директор Виноградівської ЗОШ №3 ім. Жігмонда Перені одна з тих директорів, яка надсилала листа до Міносвіти у зв’язку з управлінською та кадровою політик нового керівництва освіти району. Зокрема мова йшла про необхідність погоджувати постачальників продуктів харчування та кадрові призначення.

Окрім того, в кінці минулого року Габріелла Гомокі, разом з директорами ряду інших шкіл району, була в числі останніх хто під фінансовим тиском районної ради пішли на перевищення cтатутних повноважень підписавши угоди з «Центр обслуговування закладів освіти Виноградівського району», якому передали в оперативне управління свої заклади.

Тоді ж, в кінці 2019 року, з ініціативи райради були внесені зміни до шкільких Статутів. Відповідно до оновленого документа голова районної ради Віталій Любка отримав право звільняти директорів шкіл. Таке рішення голова райради може приймати за погодженням з освітньою комісією, яку очолює керівник «Центру». Також відтепер голова райради погоджує штатний розпис для кожної школи району.

Директор школи Виноградівської ЗОШ №3 також одна з тих, хто не поспішали реєструвати спірний освітній документ, який майже повністю обмежує права директорів на самостійне управління закладом і може бути використаний для політичного тиску напередодні майбутніх місцевих виборів.

Варто нагадати, що 9 червня Восьмий апеляційний адмінсуд Львова залишив без змін апеляційну скаргу Виноградівської районної ради на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду, чим визнав незаконним вилучення райрадою 150 мільйонів гривень з рахунків Управління освіти Виноградівської РДА.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...