1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді відійшла у Вічність відома художниця, педагог та громадський діяч Емма Левадська

29.06.2020 15:12 Суспільство

Емма Левадська, яка померла на 83 році життя, зробила відчутний вклад у розвиток мистецтва Закарпаття, виховавши не одне покоління митців.

Емма Левадська, яка померла на 83 році життя, зробила відчутний вклад у розвиток мистецтва Закарпаття, виховавши не одне покоління митців.

Колектив Ужгородської спеціалізованої школи №3 висловлює щирі співчуття всім рідним і близьким людям померлої.

Про це повідомила у Фейсбуці Ольга Губан.

Емма Романівна Левадська народилася на Луганщині. У 1960 році закінчила Київське училище декоративно-прикладного мистецтва і разом із чоловіком – художником Георгієм Левадським – переїхала на роботу та проживання в Ужгород. Працювала в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї та обласному «Художфонді». Була співзасновницею і членкинею Об’єднання професійних художників Закарпаття, а також Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Працювала педагогом-методистом в Ужгородській дитячій школі мистецтв, де викладала живопис, рисунок і композицію дітям від 6 до 14 років. Була ініціаторкою створення та керівницею творчої школи мистецтв для дітей «Малий Лувер». З 1980 р. стала постійною учасницею обласних та міжнародних виставок, пленерів, симпозіумів та конкурсів. Нагороджена срібною медаллю ВДНГ України, міжнародними дипломами з мистецтва, а також мистецькою премією за 1-ше місце на міжнародному пленері в Угорщині. Роботи художниці зберігаються в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая, приватних колекціях Росії, Угорщини, Канади та інших країн.

"Її поява в нашій школі була яскравою і незабутньою. Художниця принесла з собою у колектив свіжий подих, невичерпну енергію, бажання творити. Вона любила кожну дитину і сприймала її такою, якою вона є, вміла розпізнати в ній талант, запалити іскру творчості і повірити в себе. Щороку займалася з юними художниками у літньому таборі, започаткувала постійно діючу виставку картин закарпатських художників у школі, проводила цікаві майстер-класи, пленери для дітей, зустрічі з видатними людьми нашого краю. Емма Романівна організовувала виставки робіт наших учнів у музеях і галереях міста. Діти з нетерпінням і радістю щоразу чекали зустрічі зі своєю наставницею. Своїм умінням працювати з дітьми, творити, невичерпною любов'ю до справи, якою займалася, постійно спонукала нас, колег, до активного творчого пошуку і була прикладом справжнього Вчителя.
На жаль, словами важко загоїти на серці страшну рану від втрати, важко знайти слова втіхи, коли зупиняється серце, проте світлі спогади про цю людину, яка чесно і гідно прожила своє життя, завжди будуть сильнішими за смерть. Емма Романівна залишиться у пам’яті світлою людиною, Людиною з великої літери, талановитою, яскравою, справжньою.
Людина живе доти, допоки її пам’ятають. Світла пам’ять про Емму Романівну вічно житиме у наших серцях," — написала ужгородка.

Нагадаємо, відому художницю Емму Левадську Ужгород вразив вропейською екзотикою

Читайте на ГК:Камера спостереження зняла момент потрійної ДТП на об'їзній Ужгорода (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Інцидент на "П'яному базарі" в Ужгороді: виявлено двох людей на землі та ніж поряд (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді змінили графік руху одного з міських автобусів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...