1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині натрапили на одну із найрідкісніших рептилій (ФОТО)

29.06.2020 11:57 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Це ескулапів полоз, один із найбільших та неотруйних плазунів у Європі й, зокрема, на Закарпатті.

Це ескулапів полоз, один із найбільших та неотруйних плазунів у Європі й, зокрема, на Закарпатті.

Цей вид змій є дуже рідкісним, а отже і не даремно його занесено до Червоної Книги України.

Проте, і незважаючи на місце, яке ці змії посідають у Червоній книзі та не маючи ані найменшого уявлення, як виглядають неотруйні полози, краяни часто вбивають безпечних рептилій, а опісля уже знімкують і виставляють у соціальних мережах. Тим самим борців за екологію це дуже обурює.

Ескулапового полоза ще називають полозом лісовим. Це абсолютно безпечна рептилія, наголошують герпетологи. І не зважаючи на їх розмір, боятися їх не варто, хоч, звісно, переконати людей у цьому важко.

–Та ну, я від самого їх вигляду мало в обморок не падаю. Перша думка – це змія і вона небезпечна. У будь-якому разі намагаюся обходити цих створінь, як десь побачу. До лісу одна не ходжу, як одного разу побачила там рептилію, пішовши по гриби, тут же і дяка пропала і на гриби, і на прогулянку, – розповідає пані Мар’яна з Мукачева.

–Минулого року у нашого сусіди полоз заповз аж до хати через відчинені двері. А кілька років тому заліз і на наше горище. Його помітив мій чоловік. Ми живемо під лісом, то й не дивно їх часто тут бачити. А вужі й не сказати, щороку один мешкає у нас під фундаментом. До пивниці, яка теж вимурувана із каменю, вдень не ходимо, лиш під вечір, – додає Мирослава із Туря-Ремети.

–Я по гриби і по тепер не йду відтоді, як в урочищі «Полунця» кинули ящик зі зміями із вертольота. Принаймні, я таке чула від старожилів. Їх там розплодилось, кажуть, багато. А одного разу я натрапила на зміїне нашестя у ялиновому лісі у тому ж урочищі. Не знаю, багато їх там було і чи отруйні, але так дременула вже звідти, що за секунди була вдома. Перед очима й крутились ці змії, – розповідає пенсіонерка пані Олена.

–Всього боюся, що повзає. І слимаків, особливо рудих, і ящірок,– додає пані Марина зі Сваляви.

А ось цю рептилію зазнімкували на Берегівщині. Це і є той самий ескулапів полоз, який «обмотує медичну чашу», є емблемою аптечних та медичних закладів. Плазуна сфотографувала мешканка Szilvi Bródi‎ й поширила на сторінці UkrBIN: Національна мережа інформації з біорізноманіття.

До речі, на офіційній сторінці Мережі останнім часом наші краяни розміщують інформацію щодо поширення рудих слимаків та інших, особливо, дуже рідкісних видів тварин чи комах на території того чи іншого населеного пункту. На основі цих даних, розробники Мережі складатимуть карту поширення відповідного біологічного виду на певній території та особливості їх харчування.

Нагадаємо, виноградівець показав, як пішов у ліс по гриби, а знайшов купи сміття (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Читайте на ГК:«Kelme Cup in Beregovo»: у Закарпатті проводять традиційний всеукраїнський футбольний турнір

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська