1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В селі Луги на Рахівщині планують побудувати дві малі ГЕС

27.06.2020 23:55 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Про свої наміри забудовники заявили розмістивши Повідомлення про планову діяльність в Єдиному реєстрі ОВД вчора, 26 червня. Проведення громадських слухань ще не анонсували.

Про свої наміри забудовники заявили розмістивши Повідомлення про планову діяльність в Єдиному реєстрі ОВД вчора, 26 червня. Проведення громадських слухань ще не анонсували.

В селі Луги на Рахівщині компанія "РЕНЕР" планує побудувати дві малі ГЕС на гірських річках Стоговець (урочище Скотарчик) та Бальзатул (урочище Струнжин). Обидві дереваційні МГЕС забиратимуть воду на відстані 1,4 км вище за течією від гирла Білої Тиси.

В Повідомленні про планову діяльність в розділі про можливий вплив на довкілля, забудовники відзначають такі "позитивні фактори" як збільшення надійності протипаводкого захисту населених пунктів та відновлення пошкоджених берегів і берегоукріплень, збільшення рибних запасів згаданих річок.

Згідно реєстрів, енергетична компанія належить до "Групи родини Ковач". Ключова фігура - Сергій Ковач, син ексголови ПАТ "Закарпаттяобленерго" та народного депутата 7 скликання від "Партії регіонів" Василя Ковача.

Через низку афільованих компаній до "РЕНЕР", також, мають відношення родини братів Андрія та Богдана Андрієвих (Богдан Андріїв - мер Ужгорода) та родина ексголови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди.

Наразі родинам Ковач-Андріїв-Ледида вже належать 6 малих ГЕС: одна на річці Краснянка (село Красна, Тячівщина), дві на річці Шипіт (чело Тур'я Поляна, Перечинщина), дві на річці Брустурянка (село Лопухово і селище Усть-Чорна, Тячівщина), і ще одна на річці Яновець (село Руська Мокра, Тячівщина).

Також триває будівництво двох МГЕС на річках (потоках) Великий і Малий у селі Костилівка, Рахівського району.

Компанія фігурувала в кількох журналістських еко-розслідуваннях про численні природоохоронні порушення, на які йдуть власники компанії, що будують малі ГЕСИ, заради заробітку на "зеленому тарифі".

Нагадаємо, раніше Голос Карпат намагався зрозуміти, чи змінить міжнародний скандал, в який потрапила ІКЕА через виготовлення меблів з нелегально загатовленого карпатського бука, підхід до лісозаготівлі в Україні?