1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді вчителі, які працюватимуть на ЗНО, проходять ІФА-тести

23.06.2020 19:14 Суспільство

240 учителів ужгородських шкіл здали станом на сьогодні, 23 червня, імунно-ферментні аналізи (ІФА-тести).

240 учителів ужгородських шкіл здали станом на сьогодні, 23 червня, імунно-ферментні аналізи (ІФА-тести).

Про це Суспільному розповів начальник відділу охорони здоров’я міської ради Василь Решетар. Використовувати такі ІФА-тести дозволили в Мінохорони здоров’я. Перевіряють педагогів, які працюватимуть під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Перше ЗНО відбудеться за два дні, 25 червня, з математики.

Вчителька української мови та літератури Христина Ярема прийшла здавати ІФА-аналіз до громадського центру здоров’я в Ужгороді. Вона розповіла, що процедура забору крові триває до десяти хвилин:

“Процедура не дуже болісна. Будемо чекати результатів. Для того, щоб ми спокійно приступили до своїх обов’язків протягом всього ЗНО”.

Здають аналізи для виявлення антитіл COVID-19 в організмі і вчителі Олена Соловйова та Ірина Бігарій. Кажуть: повинні це зробити, аби могли бути присутніми під час проведення ЗНО.

До здачі аналізів людей допускають лише в масках та рукавицях. Також обов’язкове дотримання дистанції. Про це розповідає заступниця директора з медичної роботи Катерина Фільо.

“По одна особа заходить. Маніпуляційно проводиться забір крові, по одна особа очікує. Проводиться термометрія”, — зазначила заступниця директора з медичної роботи.

За інформацією директорки Закарпатського обласного центру громадського здоров’я ОДА Вікторії Білак-Лук'янчук , тестують учителів із 19 червня:

“Вони приходять до нас, тут забирається кров для тестування, і наприкінці дня ми даємо відповідь, хто здоровий, а хто ні”.

Начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар розповів, станом на 23 червня 240 учителів протестовані - усі результати аналізів негативні:

“Ще буде протестовано 197 чоловік, а надалі будуть протестовані ще ті, хто буде брати участь, крім зазначених. Загальна цифра — 460 людей”

За словами Василя Решетаря, гроші на тестування вчителів спрямували із бюджетів шкіл.

Нагадаємо, всі пункти тестування в Ужгороді готові до проведення ЗНО (ФОТО)

Читайте на ГК:На дорогах навколо Ужгорода встановлюють камери спостереження (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді поліція рятувала постраждалого у ДТП байкера (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ужгородський скансен – туристична родзинка Закарпаття (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська