1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті поки що не зафіксовано жодного випадку отруєння грибами (ВІДЕО)

23.06.2020 16:23 0 Суспільство

Жодного випадку отруєння грибами офіційно не зареєстрували цьогоріч на Закарпатті.

Про це Суспільному повідомила спеціалістка відділу безпеки середовища життєдіяльності Держпродспоживслужби Закарпаття Світлана Гіба. Наразі в області понад тиждень триває грибний сезон.

До села Циганівці Ужгородського району приїхав збирати гриби Федір, житель міста Чоп. Чоловік розповів, що сам родом з Верховини, любить збирати гриби:

“Я на пенсії, часу багато. Уже вік, уже ноги болять. Далеко не йду, так близько. Я ходив в Оріховиці. Це тут поруч. Були гриби білі, саме білі”.

В Ужгороді гриби можна придбати на ринку. О 8 ранку на П'яному ринку гриби продавали троє людей із Перечинського району. Від коментарів відмовилися. За кілограм просили 70 гривень.

На ринку “Білочка” також продавали гриби, які привезли з Перечинського району. Однак розповісти про свій товар не захотіли. Тим часом на вулиці Фединця продавчиня Руслана погодилася на коментар. Каже: щодня привозить до Ужгорода гриби з села Вільшинки на Перечинщині. Збирає їх разом із родиною.

“Не знаю, скільки тут є. До 30-ти кілограмів привозять. Вдома використовуємо: смажимо, маринуємо, сушимо, на зиму заготовляємо. Потім реалізація йде взимку — беруть сушені гриби. Від 70 гривень і вище за білі гриби”, — розповіла Руслана.

Поруч продає гриби, які зібрав у селі Оріховиця, Михайло Решетар: “Це голубіночки. Збираю по 50 кілограмів удень. Ті по 25, а білі гриби — по 50 гривень”.

Спеціалістка відділу безпеки середовища життєдіяльності Держпродспоживслужби Закарпаття Світлана Гіба розповіла, що гриби необхідно збирати тільки добре відомі, які уже сформовані, в чистому середовищі, тобто в лісі. Не можна їх збирати біля шосе, залізниць, сміттєзвалищ.

“Отруєння грибами, як правило, наростають у часі. Не різкий початок, а такий поступовий. І до якої фази дійде отруєння, дуже важко визначити зразу. Тому хворого треба покласти в ліжко, дати теплої води чи теплого чаю, наприклад, ромашкового. Наскільки можливо, промити й обов’язково викликати лікаря”, — зазначила спеціалістка Держпродспоживслужби Закарпаття.

За словами Світлани Гіби, на Закарпатті у 2018-му році грибами отруїлися шестеро людей, у 2019-му – двоє. Цьогоріч поки жодного випадку. При цьому в області за останні п’ять років офіційно не зафіксували жодної смерті від такого отруєння.

Нагадаємо, На Закарпатті стартував сезон грибів: які з них найбільш небезпечні (ФОТО)

Читайте на ГК:На Закарпаття йде холод з дощами і снігом
Читайте на ГК:“Наші жінки навіть штучному інтелекту мозок винесуть”: як закарпатка з Siri спілкувалася (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатський “Аквамен”: за дві хвилини  чоловік втік Тисою у Румунію (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська