1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чому равликовий бізнес в Україні не прижився

22.06.2020 13:45 Суспільство

Інтерес до равликів то посилюється, то спадає.

Інтерес до равликів то посилюється, то спадає.

У 90х роках, згадуєдиректор ДП «Виноградівське лісове господарство» Василь Агій підприємці тимчасово заготовляли равликів на експорт у Шаланківських лісових угіддях, але це тривало буквально кілька років.          

Жодних обмежень щодо збирання равликів немає, кажеВасиль Омелянович. Це один з небагатьох видів у природі, збирання яких не призводить до порушення екологічного балансу. Крім того равлики можуть завдавати шкоду сільському господарству, пожираючи молоді пагони та проростки різних культур.

Недавно почалася нова хвиля інтересу до равликового бізнесу, пов’язана не лише із збиранням їх у дикій природі, але й вирощуванням на спеціальних фермах. Свого часу повідомлялося про таке господарство в Нижньому Селищі. Про нього багато писалося в засобах масової інформації як про першу на закарпатті равликову ферму. Подібні відкрилися ще в кількох областях України. Відтоді минуло буквально кілька років, але про експорт десятків тисяч тонн продукції щось не сути.

- Як показала практичка зізнається власник ферми Михайло Дем’ян – вирощуванняравликів на експорт далеко не прибутковий бізнес. Собівартість вирощування українських равликів становить 1,8 євро за кілограм. У європві собівартість на порядок менша. Цьому є об’єктивні і суб’єктивні причини, пояснює фермер. Коли доходить до експортування равлика, виявляється, що кінцевий результат не виправдовує витрачених коштів, часу і вкладеної роботи.

- Хто зміг заробити на равликах, то це консультанти, які рекламували цй бізнес, обіцяли рентабельність 98%, говорили про мінімум вкладень, називали цю справу «бізнесом для лінивих». І продавали для тих, хто зацікавився проектом, маточне поголів’я равликів. Ще й зараз Інтернет рясніє оголошеннями й пропозиціями багато й легко заробити, займаючись равликами, але люди з досвідом застерігають, що це зовсім не легкий і зовсім не надприбутковий бізнес. Тому друга хвиля інтересу до равликів теж відступила. Як наслідок і фермерське виробництво і експорт равликів упав до мінімуму. За всі роки незалежної україни було експортовано всього 100 тонн равликів.

У підсумку селиський фермер відмовився від вирощування слимачків на експорт. Натомість равликова ферма пана Михайла – один із туристичних об’єктів Нижнього Селища, де гості можуть побачити технологію вирощування, дізнатися цікаві факти про равликів і продегустувати делікатесні страви за класичними рецептами, зокрема равлики-шафрано і равлики бургундські. Але й цей вид діяльності був актуальним суто до приходу в світ Ковід-19.

Василь Горват

Нагадаємо, “Дари лісів” з’явились і на Берегівщині. Переважно під реформаторською церквою міста і на вул.Сечені (ФОТО)

Читайте на ГК:Реконструкція у Виноградові триває: запрацював музичний фонтан (ФОТО)
Читайте на ГК:“Вбіг схвильований чоловік зі словами…”: що трапилося на Виноградівщині після півночі? (ФОТО)
Читайте на ГК:Сучасне мистецтво процвітає: у Виноградові відкрили першу персональну вставку юної художниці (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська