1. Новини Закарпаття
  2. >

Нині - літнє сонцестояння, час, який предки вважали магічним: що потрібно зробити у цей день

21.06.2020 14:10 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На 21 червня 2020 року припадає три важливих події. Сьогодні - особливий день, який поєднує в собі сонячне затемнення, молодий місяць і сонцестояння.

На 21 червня 2020 року припадає три важливих події. Сьогодні - особливий день, який поєднує в собі сонячне затемнення, молодий місяць і сонцестояння.

Вчені досі не можуть дійти спільної думки, коли почали відзначати день сонцестояння. Відомо лише, що це було ще задовго до нашої ери. В давнину день літнього сонцестояння вважали магічним, вірили, що в цей день Сонце тільки дає і нічого не бере взамін.

Свого часу, літнє сонцестояння мало величезне значення. Вважалося, що від обрядів, які провели в цей день, залежало як благополуччя людей, так і здоров’я та сімейні відносини.

Астрологи ж називають його найсильнішою, центральною подією в літньому сезоні. Зауважують, що 21 червня 2020 року здатне наділити всю планету великою енергетичною силою і запустити нову життєву програму. Це, кажуть, позитивно позначиться на настрої людей і їх здатності любити і розуміти один одного.
В Україні літнє сонцестояння розпочалось о 00:43. День буде рекордно довгим – триватиме 17 годин 33 хвилини. Після цього сонячний день почне зменшуватися.

Вважається, що сонцестояння впливає на людину, її думки і енергетику. Сьогодні, за повір’ями, потрібно загадувати бажання, будувати плани, мріяти.

Дуже важливо з’єднатися з енергетикою природи, тому рекомендується прокинутися на світанку, викупатися в будь-якій водоймі і відвідати парк або ліс.

Ні в якому разі не можна лаятися, з'ясовувати стосунки і навіть думати про погане.

Також нині астрологи радять якомога більше часу проводити за приємними справами. Вони відзначають, що літнє сонцестояння буде днем переходу Сонця від Близнюків до Раку.  Це означає, що вплив світила на сферу спілкування і сім'ї буде максимально позитивним.

А от Новий Місяць, що з’явиться на небі перебуватиме в знаку Рака і означає невизначений період. Тому люди можуть відчувати дискомфорт, тривогу, нестабільність.

Повір'я та прикмети:

У давнину в цей день проводили ритуали за участю вогню та води. Наприклад, вважалося, що купання у водоймах очищають душу. Також і полум'я мало властивості ощирення: матері спалювали сорочки хворих дітей. За повір'ям, разом з одягом горіла і хвороба.  
Предки вірили, що у цей день потрібно піти в ліс на пошуки цвіту папороті. Квітка цієї рослини набувала особливої магічної сили саме в ніч літнього сонцестояння.
Також заведено купатися голяка або в сорочці в річках та озерах. Така вода надає сили та енергії.
Ще у цей день розпалюють багаття, водять хороводи, співають, танцюють та стрибають через вогонь.
День літнього сонцестояння вважали вдалим днем для весілля. Однак зараз весілля у цей день не святкують, адже 21 червня припадає на Петрів піст.  
Робили також вінки, вплітати заговори в трави та квіти, щоб доля була щаслива.

У цей період слід дотримуватися певних обмежень, щоб не накликати на себе біду.
У це свято не можна лаятися, пліткувати, говорити погане про людей.
Заборонено ображатися у цей день – на ображених воду возять.
Сваритися, з'ясовувати стосунки, сперечатися теж не бажано. Цей день має пройти у мирі та спокої.
Не піддавайтеся ліні – будьте у гармонії з собою та проведіть літнє сонцестояння на природі.

Дощ в літнє сонцестояння – неврожай і бідний рік.
Вранці багато роси – до багатого врожаю.
Якщо в небі багато зірок – буде грибне літо.
Вода, яку набрали вранці 21 червня, вважається цілющою. Воду набирали з колодязів і джерел, вмивалися нею в цей же день і пили.

У цей день починали прополку. Вважалося, що якщо в день літнього сонцестояння не почати полоти город, то урожай буде мізерним.
Якщо у цей день буде гриміти, то чекайте затяжної негоди.
Людина, яка народилася в таке свято володіє даром лікувати людей ліками і травами.
На день сонцестояння необхідно покласти біля порогу будинку кропиву, тоді всі напасті обійдуть ваш дім стороною.
Якщо чоловік з дружиною, взявшись за руки, на Купалу стрибнуть через вогнище, то шлюб буде міцним і багатодітним.
Дівчатам, які хочуть вийти заміж, потрібно поводити хороводи біля трьох вогнищ, тоді бажання збудеться, і вони знайдуть собі пару в цьому ж році.

Нагадаємо, "Дике" озеро Карпат. Туристи показали незайману красу в серці Закарпаття (ФОТО)

Читайте на ГК:МОН озвучило вимоги до навчання в школах у пандемію
Читайте на ГК:Чи шкодить гель-лак нігтям?
Читайте на ГК:Де на 3акарпатті найчастіше помирають від COVID-19: антирейтинг районів за кількістю смертей
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська