1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Волонтери випробували нову туристичну атракцію Закарпаття (ФОТО)

19.06.2020 19:36 Суспільство ВАЖЛИВО

Волонтери долучилися до впорядкування території Квасівського замку на Берегівщині.

Волонтери долучилися до впорядкування території Квасівського замку на Берегівщині.

Любиш кататися – люби й санчата возити. У ці вихідні учасники курсів Україна-Норвегія долучилися до впорядкування території Квасівського замку на Берегівщині, а тоді й самі апробували відпочинкову зону.

У рамках акції «Чистий простір» руїни Квасівського замку розчищали від чагарників. Акція стосується проєкту «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного шляху», який реалізують у рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014–2020 за фінансової підтримки Євросоюзу.

За два дні робіт територію вичистили від дикорослих дерев і кущів, а стіни – від плюща. Під палючим сонцем одні зрізали зарості, інші їх збирали, треті носили. Чоловіки розрізали дерева на дрова. А між тим волонтери робили павзи на поїдання смачних вишень прямо біля руїн та прохолодження чистою водою з джерела неподалік.

Нову туристичну атракцію Закарпаття апробували учасники проєкту Україна-Норвегія. Одна з волонтерок – учасниць курсів Любов Повідайчик каже:

«Раніше я тут не була ніколи. Тепер більшість закарпатських замків зруйнована та занедбана. Цей – один із таких. І добре, що є ініціативи, які повертають цим місцям привабливість. Я певною мірою дотична до туризму, тому зацікавлена, щоб у нас було побільше відновлених пам’яток. Тож спеціально вивільнила час для цього і долучилася до розчищення території замку. Хочу, щоб туристи відкривали для себе нову точку на мапі Закарпаття».

Доки кипіли роботи з розчищення замку, неподалік закипала страва від Анатолія Пасєвича. Після навчання у рамках курсів Україна-Норвегія він започаткував власний кулінарний проєкт «Відкрита кухня». Тож після роботи всі скуштували чергову страву від Анатолія – шоні-гуляш.



Учасників курсів сюди запросив куратор проєкту Україна-Норвегія, професор УжНУ Федір Шандор, який теж долучився до розчищення замку. Каже:

«Наша участь у цій акції – це зустріч друзів. Тут є випускники різних років. Ми досі підтримуємо зв’язки, дружимо і проводимо час разом. У рамках проєкту «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного шляху» маємо можливість показати закарпатцям і потенційним туристам нові цікаві локації області. Замками Закарпаття опікується і Орден святого Миколая, членом якого я є. Тож ми, виходить, поєднали дві справи й надали Анатолію Пасєвичу звання капітана замку. А отже, в майбутньому він відповідатиме за нього й проводитиме тут акції для привернення уваги. Це найперше, що треба робити, – привертати увагу до наших туристичних об’єктів. Не лише тих, які відомі й популярні. А й тих, які є потенційно перспективними. Без людей об’єкт мертвий».

Тепер на Закарпатті на одну цікаву туристичну і фотолокацію більше. Приїздіть!



Джерело: Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ

Нагадаємо про Севлюшський замок на Чорній горі: нові факти та версія походження назви «Канків» (ФОТО)

Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська