1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Землероби Берегівщини вперше відзначають День фермера

19.06.2020 16:36 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Сьогодні громадська організація фермерів об’єднує у своїх лавах понад 200 товаровиробників району.

Сьогодні громадська організація фермерів об’єднує у своїх лавах понад 200 товаровиробників району.

“Трудовими буднями,- підтвердила голова асоціації фермерів та приватних землевласників Берегівщини Марія Ковач.- Бо Президент Володимир Зеленський затвердив 19 червня Днем фермера лише кілька днів тому, а із-за коронавірусу масових заходів не планували: кожен використовує погожу днину для виконання невідкладних робіт.”

Нині громадська організація об’єднує у своїх лавах понад 200 товаровиробників. Проте, активно діючими з них є менше половини, а юридично правомочними, які здають в державні органи відповідні звіти, - близько 50.

Серед зачинателів фермерського руху на Берегівщині були Марія Ковач, Володимир Попович, Гейза Дерцені, Юлій Нодь, Бейла Молнар, Густав Борто, Олена Дувалко, Олекандр Барна, Едуард Майданевич, Василь Маринець. Останні два навіть особисто їздили у Мінськ за тракторами, на які держава виділила кредити. Правда під 18 відсотків річних.

Відрадно, що більшість із названиз фермерів або їх спадкоємці працюють і нині. Пізніше до руху долучилися Карло Шош – відомий виноградар з Кідьоша, його односелець Бейла Молнар, який спеціалізується на вирощуванні зернових, Йожеф Паска із Блажієва, знаний як відмінний селекціонер і плекальник свиней, інші.

“У наш непростий час важко бути фермером,- каже Голосу Карпат Марія Ковач.- На жаль, держава пустила нас на самотік, майже не надає жодної підтримки. Скільки просимо про пільгові кредити під 3-7 відсотків, як це практикується в сусідніх державах, віз, як кажуть, і нині там.”

Є у землеробів й чимало інших проблемних питань. Приміром, домовляються про пальне за однією ціною, проплачують його, а завозять за іншою вартістю. Мають місце подібні випадки і з отрутохімікатами, міндобривами, насіннєвим матеріалом. Не відпрацьований механізм оптового приймання від фермерів вирощеного врожаю і таке інше.

“Незважаючи на труднощі, все ж продовжуємо трудитись,- говорить Марія Олексіївна.- Тому в день свята зичу колегам витримки, віри в краще завтра, міцного здоров’я та благополуччя!”

Нагадаємо, фермери Закарпаття рахують збитки – померзло 20% врожаю полуниці

Читайте на ГК:На Берегівщині ліси захоплює дивний австралійський гриб "Пальці Диявола" (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатку спіймали "на гарячому" за крадіжку із виробничого цеху
Читайте на ГК:На Закарпатті до 2022 року можуть відкрити ще п'ять пунктів пропуску до Євросоюзу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська