1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Перший тайм» Івана Білака. Сьогодні закарпатському футбольному тренеру 45 років! (ФОТО)

19.06.2020 11:08 Суспільство Голос Карпат

Іван Білак вчить футбольної майстерності юних талантів у Виноградівський ДЮСШ та очолює іршавську "Бужору".

Іван Білак вчить футбольної майстерності юних талантів у Виноградівський ДЮСШ та очолює іршавську

Голос Карпат приєднується до численних привітань імениннику та публікує його свіже інтерв'ю районній газеті «Новини Виноградівщини».

Загальновідомий факт, що Виноградівська ДЮСШ славиться спортивними досягненнями не тільки на обласних та всеукраїнських змаганнях, а й міжнародних також. І в цьому заслуга не тільки спортсменів краю, а й їхніх тренерів. Одним із яскравих прикладів цього є Іван Іванович Білак, котрий присвятив своє життя футболу, а наразі передає професійний досвід юним спортсменам Виноградівщини.

Він народився і виріс у Виноградові. Закінчив міську восьму школу. З дитинства його улюбленим видом спорту був футбол. Тай як інакше, адже батько Іван Білак старший теж відомий у нашому краї футбольний тренер-наставник, який понад сорок років прививав любов до цієї видовищної гри юним футболістам Виноградівської дитячої спортивної школи. Тож стати продовжувачем родинної династії, як кажуть, Івану сам Бог велів. Але є надія, що справу дідуся і батька продовжить ще один Іванко Білак, котрий у своєму юному віці демонструє не менші успіхи у футболі.

«Футбол для мене не просто хобі, а улюблена справа всього життя. Я зі шкільних років займався ним професійно – спочатку грав, а потім став тренувати і по сьогоднішній день займаюся вихованням юних футболістів», – розповідає Іван Іванович.

Фанати українського футболу добре пам’ятають Івана Білака за виступами у 90-ті – 2000-ні роки, як захисника ужгородського «Закарпаття», мукачівських «Карпат». Він навіть грав за «Ниву» Тернополя та Вінниці. У 37 років завершив футбольну кар’єру і перейшов на тренерську роботу. Наразі опікується в основному дітьми. Свого часу Іван Іванович закінчив факультет фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету. Спортивний менеджмент опановував у Східноєвропейському слов’янському університеті. Була можливість виїхати на роботу за кордон, але любов до дітей і бажання відроджувати славні традиції рідного футболу перемогло. Наразі вже 12-ий рік тренує юних футболістів Виноградівської ДЮСШ. До слова, його вихованець Віталій Гандера навчається в академії київського «Динамо», ще один – Крістіан Ковчі навчається в академії Пушкаша в Угорщині, чимало здобувають навички в інших спортивних закладах краю.

«Розпочав я свою діяльність із тренування хлопчаків 1997 року народження. Це були справді талановиті діти. Пригадую, тоді ми одразу посіли третє місце в області. Багато з тодішніх підопічних перейшли грати у великий футбол, – каже тренер. – Відрадно, що, не дивлячись на всілякі гаджети, які сьогодні доступні дітям, багато з них мають бажання серйозно займатися футболом. Серед них не тільки хлопчаки з Виноградова, а й з усього нашого району. Вікова категорія теж різноманітна – від 2005 року народження, яким уже по 15 років і молодші – 2012 та 2013 рр. Наразі маємо навіть двох вихованців 2014 року, котрих батьки приводять не тренування. Вони ще дошкільний заклад відвідують, але дуже здібні, та й фізичне здоров’я дозволяє, тож не заперечую. Адже ми повинні виховувати спортивні таланти і кращі з них піднімати до верху, щоб вони потрапляли в збірні області, збірні України».

Заняття в футбольній секції проходять три рази на тиждень – понеділок, середа та п’ятниця. Наразі, через карантинні заходи, довелося скоригувати їх, щоб батькам було зручно приводити дітей. До слова, роботою наставника своїх чад, вони дуже задоволені, захоплюються його вмінням налагоджувати з ними контакт. У свою чергу Іван Білак наголошує, що тренерська робота не така вже й легка, як комусь здається. З дітьми працювати цікаво, але в той ж час непросто. Потрібно враховувати характер кожного вихованця, а ще об’єднати їх в команду, оскільки футбол саме командна гра. Він завжди намагається бути авторитетом для вихованців, привчати їх до дисципліни, вмінню проявляти самовіддачу і спортивний характер, бо інакше успіху не буде. А вони, хочу наголосити, у його вихованців досить непогані – одна з груп постійно займає призові місця на обласних турнірах.

Про відмінну роботу тренера добре відгукується й директор Виноградівської ДЮСШ Іван Боршош, наголошуючи на високому професіоналізмі і відмінних людських якостях Івана Білака. До слова, у ці дні Іван Іванович відзначає свій гарний ювілей – чудове 45-річчя. Користуючись нагодою, вітаємо талановитого футболіста і наставника футбольної юні нашого району, бажаємо міцного здоров’я, успіхів у роботі і хороших вихованців.

 

загрузка...