1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські та словацькі партнери проєкту FloodUzh зустрілися в онлайн форматі (ФОТО)

17.06.2020 14:00 Суспільство

Йдеться про проєкт HUSKROUA/1702/0005 "Спільні заходи із запобігання стихійним лихам у транскордонному басейні р.Уж (FloodUZH)" ПТС "Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020".

Йдеться про проєкт HUSKROUA/1702/0005

Представники партнерських організацій проєкту – Головного бенефіціара БУВР Тиси, Словацького водогосподарського управління та Кошицького водогосподарського підприємства обговорили ряд нагальних питань впровадження проєкту, зокрема адміністративні, фінансові і технічні особливості реалізації спільних заходів проєкту, інформує Басейнове управління водних ресурсів р.Тиса.

В рамках проєкту FloodUZH укладено договір на проведення аерофотозйомки басейну р. Уж і розробку цифрової моделі  рельєфу (ЦМР), тривають топогеодезичні вимірювання р. Уж та її приток.

Наразі експерти БУВР Тиси готують технічне завдання для проведення моделювання та розробки карт загроз і ризиків згідно з «Методикою розроблення карт загроз і ризиків затоплення», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 153 від 28.02.2018 року, яка враховує основні положення Паводкової Директиви ЄС.Серед інших технічних питань українські та словацькі експерти узгодили, що карти загроз і ризиків затоплення будуть містити інформацію щодо територій, які можуть бути затоплені за такими сценаріями: не частіше ніж один раз на 10 років, 100 років, 500 років і 1000 років.

Словацький партнер також замовив роботи на отримання гідрологічних даних по річкам Уж, Убля і Улічка, та оголосив тендер на проведення 2D-моделювання і розробку карт загроз і ризиків затоплення на словацькій частині басейну р.Уж.

Експерти обговорили також питання підготовки і подання аналітичних та фінансових звітів, проведення аудиту, закупівлю обладнання, тощо.

Довідково. Мета українсько-словацького проєкту FloodUZH – використання сучасних інформаційних технологій для управління паводковими ризиками та засухами у спільному транскордонному басейні р. Уж.Нагадаємо, що розповів експерт проєкту “FloodUZH” про те, як може змінитися річка Уж (ВІДЕО)

Читайте на ГК:МОН озвучило вимоги до навчання в школах у пандемію
Читайте на ГК:Чи шкодить гель-лак нігтям?
Читайте на ГК:Де на 3акарпатті найчастіше помирають від COVID-19: антирейтинг районів за кількістю смертей
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська