1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Реліктові ялинки – дугласки манять відвідувачів у Тур’я-Реметі на Перечинщині (ФОТО)

12.06.2020 16:06 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Розповідають, що із найвищого дерева, яке росте у цьому урочищі, «видно Канаду». Правда це чи ні, а дугласія зелена в урочищі «Дугласки», що у Тур’я-Реметі на Перечинщині – родом із Північної Америки.

Відоме це урочище і закарпатцям, і закордонним туристам.

Помилуватися унікальними насадженнями йдуть звідусіль.

Розташоване урочище на самій вершині гори Канапей, загальною площею 1, 8 гектарів. Тут ростуть одні із найвищих дерев у Європі: це акліматизований північноамериканський вид ялиці Дугласія, тисолистої піхти ( Pseudotsuga taxifolia) віком 110 років. Середня висота дерева близько 55-60 метрів. А висота зрізаної у 2002 році ялиці мала 74 метри.

За словами екологів дугласка стійка до хвороб і вітровалів, має гарну деревину коричневого кольору, швидко росте. Саме у цьому і її перевага.

На території урочища «Дугласки» налічується біля 350 хвойних дерев.

–Перші посадки ялини в урочищі були закладені чеським ученим, природознавцем Алоїсом Златніком у 1906 році, – відзначає місцевий географ Володимир Данканич. –Відомим дослідником у 30 роках минулого століття було задокументовано найбільші ділянки пралісів на Закарпатті та ініційовано створення на їх базі природоохоронних територій.

Названо це дерево на честь відомого шотландського ботаніка Девіда Дугласа. Іншими словами, Дугласова піхта. Є реліктовим видом хвойних. Поширене у Північній Америці, Європі та Азії, частково – у Мексиці. Тривалість життя –500 років. На територію України представники цього виду були завезені у 1827 році.

Із 2 гектарів дугласових піхт на сьогодні в урочищі глибинки налічується біля 400 дерев. Кожне із них – під охороною держави. Із боку місцевої річки Тур’ї, у напрямку до заказника, промарковано туристичну стежку до мальовничої місцини, яка є справжнім раєм для тутешніх та «діамантом» зеленого туризму на Перечинщині для багатьох мандрівників.

За свідченням джерел, найвище дерево цього виду (не в межах заказника) мало 119,8 метрів висоти та діаметр 4,6 метрів. Було найбільшим деревом на землі.

Найпоширенішою на Закарпатті дугласія зелена є у Перечинському та Рахівському районах.

До речі, подорожуючи до ароматних дугласій в урочищі «Дугласки», на туристів очікує багато цікавих об’єктів, одним із яких є і старовинний міст у центрі села, який було зведено ще у 19 столітті за Австро-Угорщини. А от інши маршрутом до зелених гігантів – Веймутових сосен, є гора «Магурича», де на сьогодні вже промарковано біля 18 унікальних за зростом та віком дерев та прокопано стежу до однієї із найвищих сосен у Європі, яку іменовано «Стратосферним гігантом».

Нагадаємо, «Дикий» туризм: у Туря-Реметі на Перечинщині варвари познущались над туристичною місциною (ФОТО)

Читайте на ГК:Вісім років японського "чуда": на Закарпатті одне із міст перевтілилось в чарівного метелика (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Перечинщині ліквідували масштабну пожежу на підприємстві (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вчителю предмета «Захисту України» вручили відзнаку командувача ОК «Захід» (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська