1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Мукачеві з главою ВРУ відкрили «Палац культури і мистецтв» (ФОТО)

11.06.2020 12:03 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Майже 7 років та 70 мільйонів – мукачівці нарешті дочекалися відкриття осередку культури і мистецтва.

Майже 7 років та 70 мільйонів – мукачівці нарешті дочекалися відкриття осередку культури і мистецтва.

У четвер, 11 червня, у Мукачеві відбулося відкриття «Палацу культури і мистецтв». Довгоочікувану мукачівцями подію-відкриття відвідав і голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, який перебуває на Закарпатті з робочим візитом.

Варто зазначити, що майже 100-річна будівля колишнього «Будинку офіцерів», а тепер «Палацу культури і мистецтв» розташовується на розі вулиць А. Штефана та Недецеї. Роботи з реконструкції тут розпочали майже 7 років тому.

За цей час, містяни встигли охрестити цей об’єкт «Золотим палацом», адже культурно-мистецький осередок з усіма дофінансуваннями обійшовся мукачівцям в майже 70 мільйонів гривень.
Варто відзначити, що цей «Палац» наразі став найбільшим в області об’єктом такого профілю. У будівлі облаштували концертний зал на 500 посадкових місць, професійну студію звукозапису, більше 20 репетиційних аудиторій хореографічні та конференц-зали.
Також на базі «Палацу» діятиме й картинна галерея.

Згідно зі Статутом «Палацу», затвердженим на крайній сесії міськради, майно закладу є комунальною власністю Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади.

Фінансуватимуть Палац, його матеріально-технічне забезпечення за рахунок коштів міського бюджету, тобто коштом громади міста, а також коштів, отриманих від надання платних послуг, наданих у порядку та на умовах, визначених чинним законодавством та з інших джерел, не заборонених законодавством України.

Перелік та вартість платних послуг, а також вартість квитків для перегляду концертних програм Палацу, затверджуватимуться рішенням виконкому.

Метою діяльності цього закладу є реалізація заходів, спрямованих на задоволення культурних потреб жителів Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля та відпочинку, тощо; одержання прибутків від проведення культурно-мистецьких заходів, а також від виконання інших, не заборонених чинним законодавством, видів господарської діяльності.

Основні види діяльності:
- Організація відпочинку і дозвілля мешканців Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади;
- Підготовка і проведення культурно-масових заходів, відзначення державних, місцевих, професійних свят, історичних подій, обрядових заходів тощо;
- Проведення концертів, музичних шоу, інших театрально-видовищних заходів, у тому числі за участі професійних творчих колективів та окремих виконавців;

- Організація відпочинку та дозвілля різновікових груп населення, у тому числі проведення вечорів відпочинку, дискотек, молодіжних балів, театралізованих свят, дитячих ранків та інших розважальних та культурно-просвітницьких програм;
- Організація і проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, творчих зустрічей, виставок, аукціонів, майстер-класів, конференцій;
- Діяльність творчих колективів, студій, гуртків, любительських об’єднань та клубів за інтересами;

- Освіта в сфері культури, у т.ч. діяльність шкіл (танцю, образотворчого, театрального, музичного мистецтва, фотографії) навчання у студіях;
- Контроль за діяльністю клубних установ, що розташовані в межах Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади на правах філій, надання методичної допомоги для реалізації їх основної діяльності.
- Обмін досвідом роботи, проведення заходів з міжнародного співробітництва та міжнародного обміну творчими досягненнями у рамках культурних програм, проектів тощо, участь у міжнародних культурно-просвітницьких заходах;
- Створення та розвиток власної матеріально-технічної бази.

- Реалізація творчої продукції, проведення заходів за угодами з державними, громадськими підприємствами, організаціями, установами та окремими громадянами.
- Організація та проведення різних подій (бізнес-покази, збори, фестивалі, конференції, зустрічі тощо) з організацією та наданням персоналу для роботи в місцях проведення подібних заходів або без надання персоналу.
- Діяльність з розповсюдження та продажу квитків на концерти та інші театрально-видовищні та розважальні заходи.
- Демонстрація кіно- та відеофільмів.
- Надання послуг зі звукозапису;

- Підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових та рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з художньо-творчою діяльністю Палацу, відповідно до Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
- Надання сцени та інших нежитлових приміщень Палацу в оренду й експлуатацію, згідно чинного законодавства.
- Палац може здійснювати іншу діяльність, що відповідає його меті та завданням і не заборонена чинним законодавством України. У разі, коли необхідний вид діяльності потребує відповідного дозволу, сертифікації або ліцензії, Палац отримує їх у встановленому чинним законодавством порядку.

При цьому, основна діяльність Палацу не має на меті одержання прибутку.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська