1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпаття - дивовижне: на Рахівщині розквітли смереки (ФОТО)

06.06.2020 22:10 0 Суспільство
 

“Квіти” хвойних дерев схожі на шишки або колосочки без запаху.

Закарпатські смереки на Закарпатті вбралися у шишковий "цвіт" – так відбувається традиційний процес запилення цих хвойних дерев у травні-червні.

Світлини малиново-червоних і зелених шишечок на Рахівщині виклали у соцмережі Фейсбук на сторінці “Туристичний бренд Закарпаття”.

"На цей раз смереки цвітуть на Рахівщині ????

У лісах Чорногори для смереки існують оптимальні умови місцезростання. Вона може досягати віку 500-600 років, висоти 60 метрів і діаметром 2 метри.

Зазвичай ялиця запилюється у травні. Насіння достигає у рік запилення.

Чоловічі шишечки видовжено-циліндричні (20—25 мм завдовжки), червонуваті, розміщені на кінцях торішніх пагонів.

Жіночі шишечки зеленуваті або малинові (10—15 мм завдовжки), циліндричні, розміщені на кінцях молодих гілочок. Стиглі шишки довгасто-циліндричні (10—15 см завдовжки), спочатку зелені або фіолетові, пізніше бурі, повислі, блискучі.

А ще гуцули кажуть : «Що коли смерека так файно цвите то буде урожя на гриби. Бог даст подивимося ци цисе правда»", - зазначається в дописі.

Хвойні розквітли й на Березнянщині. Від весняних світлин хвойних дерев іноді перехоплює подих.
У буденному житті ми не завжди помічаємо, як вбираються у святкові різнобарвні шати ялина і сосна, ялівець і модрина,туя і т.д.

“Виявляється, що не тільки квіткові рослини цвітуть навесні, але і вічнозелені хвойні. На темних зелених гілках красуються ніби новорічні різнокольорові свічечки.”Квіти” хвойних дерев схожі на шишки або колосочки без запаху.Це дивовижне явище!!!Кожного дня переконуєшся наскільки унікальною,цікавою і незвіданою є наша природа.І квітучі хвойні рослини — ще один цьому доказ”, – розповідають у соцмережі.

Відомо, що хвойні дерева належать не до квіткових, а до голонасінних рослин, тому вони не цвітуть так розкішно, як яблуня або вишня. Натомість “квіти” хвойних дерев схожі на шишки або колосочки без запаху.

Нагадаємо, в Ужгороді спостерігали неймовірне природне явище.

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Ужгородщині, Виноградівщині та Берегівщині 17 червня
Читайте на ГК:ІD-картку разом з ідентифікаційним кодом отримали 30 закарпатців (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Порушенням у лісовій сфері на Закарпатті кажуть "Стоп" (+ВІДЕО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська