1. Новини Закарпаття
  2. >

Закон прийнято: підвищено ряд соціальних виплат та призначено нові - відомо кому і на скільки

04.06.2020 12:46 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Підвищено соціальні гарантії для дітей під опікою, а також призначено виплати самотнім пенсіонерам та малозабезпеченим сім’ям.

Підвищено соціальні гарантії для дітей під опікою, а також призначено виплати самотнім пенсіонерам та малозабезпеченим сім’ям.

Відповідний "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України"  № 2494  нардепи ВРУ підтримали під час засідання 2 червня 2020 року.

Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2020 року, крім підпункту 4 пункту 3 та пункту 4 Розділу І цього Закону (щодо дітей під опікою та пенсіонерів), які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону та застосовуються з 1 січня 2020 року.
Так, соціальні гарантії підвищено з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для:
- дітей до 6 років – 4 447,50 грн;
- дітей від 6 до 18 років – 5 545 грн.

До 3,5 прожиткових мінімумів підвищено допомогу для дітей з інвалідністю:
- до 6 років – 6 226,50 грн;
- від 6 до 18 років – 7 763 грн.

Крім цтого, старші за 80 років самотні пенсіонери згідно з цим Законом щомісячно отримуватимуть додаткову допомогу на постійний догляд сторонніх людей.

40% прожиткового мінімуму (655 грн.) – виділятимуться додатково до суми доплат пенсіонерам (500 гривень), які ця категорія громадян отримує по раніше впровадженій відповідній програмі.

Водночас, уточнюється, що мова про виплати одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Разом із цим, документ встановлює і допомогу малозабезпеченим сім’ям.Зокрема, йдеться про допомогу для організації підприємницької діяльності та виведення родини з бідності. При цьому, слід зауважити, що ця допомога - одноразова та виплачуватиметься непрацюючій працездатній особі з числа членів малозабезпеченої сім’ї.
Розмір такої допомоги та список документів для її отримання визначатиме Кабмін.

Нагадаємо, стало відомо, кого призначено першим заступником голови Закарпатської ОДА

Читайте на ГК:На Закарпатті 82 нових випадків коронавірусу за добу. 5 людей померли
Читайте на ГК:Гороскоп на 17 червня для всіх знаків зодіаку
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Мінлива хмарність, значні дощі, грози, в окремих пунктах зливи та град
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська