1. Новини Закарпаття
  2. >

‘‘Було важко’’: закарпатські вчителі та батьки школярів розповіли про отриманий досвід дистанційного навчання (ОПИТУВАННЯ)

31.05.2020 22:10 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину навчальний рік з 12 березня до завершення тривав дистанційно.

У зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину навчальний рік з 12 березня до завершення тривав дистанційно.

Про таку форму навчання парламентарі говорили вже давно, але далі обговорень ця справа не йшла. Через загрозу коронавірусної хвороби всі навчальні заклади мусили перейти у режим ‘‘онлайн’’. В Україні вже не було часу налагоджувати і вдосконалювати цю нелегку справу.

Кожен бажаючий може висловити свою думу з приводу онлайн навчання та взяти участь в опитуванні від Голосу Карпат в нашому Телеграм-каналі:

 

Журналістка ‘‘Голосу Карпат’’поспілкувалася з вчителями та батьками школярів щодо переваг та недоліків дистанційного навчання.

Думка вчителів

Для більшості закарпатських навчальних закладів середньої освіти перехід до навчання в режимі ‘‘онлайн’’ став справжнім викликом. Викладачі кажуть, що з усіх сил намагались організувати навчальний процес. 

‘‘Я дуже часто ще додатково ‘‘скидала’’ учням посилання на відео-пояснення для навчання. Але було дуже важко, адже у окремих випадках зворотного зв’язку майже не було’’ - розповідає вчителька К3 3СО ‘‘Довжанський ліцей’’.

Також, жінка додає, що учням без очного пояснення не легко зрозуміти новий матеріал, а особливо у випадку засвоєння важкої теми. 

Якщо говорити про технічну частину дистанційного навчання, то тут теж є нюанси. Як виявилося, багато школярів не мають власного гаджета для виходу в мережу. 3і слів вчителів, їх навчати було майже неможливо.

Що кажуть батьки?

‘‘Останні два з половиною місяці навчання моєї дитини за вісім років, були найважчими в моєму житті. Я не викладач-різнопредметник і пояснити дитині матеріал, який вчитель вивчав декілька років я не можу’’ - так характеризує навчання у режимі ‘‘онлайн’’ мама однієї з учениць Довжанського ліцею.

Також батьки бурхливо обговорюють дистанційне навчання в соцмережі ‘‘Фейсбук’’. Варто зауважити, що майже всім така форма здобуття середньої освіти для їхніх дітей не сподобалася.

‘‘Нам сподобалось (3 клас, одна дитина в сім'ї), ми спілкувались онлайн з вчителькою і дітьми. Уроки були по скайпу і по зуму. Деякі домашні завдання, діти зізванювались і робили разом. Але така практика нас радує не на постійній основі’’, - пише Ольга Пукиш.

‘‘Дуже важко, нагрузка на батьків і вчителів, учоба так собі, в школі діти на своєму місці, а тут то подружки, то ще щось мішає, учоби ноль, толку мало’’, - додає Ґабріелла Фабіан

Свою думку висловила і мама особливої учениці, яка здобуває інклюзивну освіту:

‘‘Можу сказати лише одне з досвіду моеі дитини ,це не нормально ,так вчитися!!!!Тимпаче якщо вчителі забили на таких дітей(особливих інклюзивних,слабих).Я звісно не можу за всіх говорити, але в нашій ситуації так сталося, що нікому нема діла до моєї дитини!!!!Тут батьки пишуть що вчителі проводили онлайн навчання ,і я думаю що хоч так вони допомагали дітям ,і що не всі вчителі однакові (забили на дитину,вислали домашку і все)так, е діти які можуть справитися самі,яким допомагають батьки,(які мають час і знають предмети)але е дітки такі як моя дитина!!!! І я думаю в кого особливі діти то вони розуміють про що я пишу!!!Мені дуже боляче це писати ,але я розумію що моя дитина нікого не цікавить,(за останні 3 роки я веду велику боротьбу за існування моєі дитини у школі у класі,і тут не в дітях проблема а в класному керівнику!!!!Бо такі дітки не зручні ,не потрібні ,вони не такі я інші!!!!’’ - розповіла анжелика мешкова.

Також мами зауважують, що дітям не вистачає ‘‘живого’’ спілкування:

‘‘Діти остаточно деградують!!! Я ПРОТИ!!!’’, - ділиться Оксана Пазуханич.

‘‘Дистанційне навчання - це як дистанційно пообідати в інтернеті. Діти без спілкування з однолітками і інтелігентними вчителями виростуть дикими, не будуть знати як себе вести в соціумі. Школа- це не лише викладання шкільної програми,- це адаптація до реалій світу, вміння пристосовуватись до різних обставин. Діти мають спілкуватися вербально, грати в спортивні ігри (навіть поштовхатися між собою).Я за адекватний підхід. Моїй дитині далі жити в соціумі’’, - розповідає  Ольга Турянчик.

Разом з цим батьки не втрачають надії, що все ж таки невдовзі учні навчатимуться в школі за партами:

"Ще не ясно, яке навчання буде, я Думаю все буде добре і 1-го вересня зустрінемось на лінійці’’ написала Любов Кравців.

Нагадаємо, закарпатці розповіли, як планують провести літню відпустку.

Читайте на ГК:На Закарпатті продовжили обмеження роботи громадського транспорту
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Мукачівщині, Тячівщині та в Іршаві 30 березня
Читайте на ГК:На Закарпатті за минулу добу зробили 440 щеплень від COVID-19
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...